Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 17 gości.

Brazylia: Strajki i protesty w służbie zdrowia

medycyna - stetoskop i skalpel

Pracownicy brazylijskiej służby zdrowia przeprowadzili serię protestów i strajków, ponieważ nie zostali wyposażeni w środki ochrony osobistej.

Pracownicy szpitala miejskiego Djalma Marques w Sao Luis zagrozili 13. kwietnia strajkiem po tym, jak w wyniku braku podstawowych środków ochrony 2 pracowników zmarło na COVID-19.

W regionie Minas Gerais wielu pracowników szpitali odstąpiło od wykonywania swoich obowiązków. Przyczyną protestu jest nie tylko brak środków ochrony, ale również z powodu przyznania przez rząd premii pieniężnych jedynie lekarzom, z wyłączeniem pielęgniarek i innego personelu.

W środę wieczorem 15. kwietnia odbył się protest pracowników służby zdrowia w Belém do Pará. Pielęgniarki odstąpiły od pracy i zablokowały aleję przed szpitalem.

W czwartek 16. kwietnia protestowali pracownicy szpitala w Belém. „Chcemy, aby nas wysłuchano i zagwarantowano nam niezbędne warunki pracy. To wszystko, czego potrzebujemy, aby zaspokoić potrzeby populacji, która nas potrzebuje” – czytamy w apelu opublikowanym na Twiterze.

Dla administracji neofaszysty Jairo Bolsonaro priorytetem jest zniesienie ograniczeń dla kapitału , nie zważając na koszty społeczne.

Społeczność

Lenin001