Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 7 gości.

USA: Lokalne władze obiecują spełnienie postulatów protestujących

pięść - czarna2

W obliczu buntu przeciwko brutalności policyjnej i rasizmowi, przerażone władze starają się udobruchać protestujących.

Dziewięciu radnych Minneapolis poprzysięgło rozwiązać departament policji odpowiedzialny za śmierć George'a Floyda. Odporna na weta większość rady miejskiej twierdzi, że miasto przejdzie do środowiskowego modelu bezpieczeństwa publicznego (community policing).

Lisa Bender, przewodnicząca rady, stwierdziła, że reforma departamentu policji nie byłaby wystarczające. „Naszym zobowiązaniem jest położyć kres działaniom policyjnym, jakie znamy, i stworzyć systemy bezpieczeństwa publicznego, które faktycznie zapewnią nam bezpieczeństwo” - powiedziała. Radny Jeremiah Ellison zapowiedział rozwiązanie departamentu i dodał: „A kiedy z nim skończymy, nie skleimy go po prostu z powrotem. Zamierzamy radykalnie przemyśleć sposób, w jaki podchodzimy do bezpieczeństwa publicznego i reagowania kryzysowego”.

W praktyce likwidacja departamentu prawdopodobnie będzie się wiązała z przekierowaniem funduszy policyjnych na usługi medyczni, takie jak doradcy zdrowia psychicznego i eksperci od uzależnień, oraz demilitaryzacja sił porządkowych.

Eric Garcetti, burmistrz Los Angeles, zapowiedział, że przeznaczy na usługi społeczne 150 milionów dolarów z funduszu policyjnego, zaledwie kilka dni po uzgodnieniu budżetu miasta, który zwiększył finansowanie policji. W Nowym Jorku burmistrz Bill de Blasio powiedział, że część funduszy dla największego departamentu policji w USA zostanie przeznaczona na „inicjatywy młodzieżowe i usługi społeczne”. Członkowie nowojorskiej Rady Miejskiej zapowiadają obcięcie funduszu policji o 1 miliarda dolarów.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Sierp i młot