Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 13 gości.

USA: Neomakkartyzm reżimu Trumpa

Trump - rasizm

Służba Obywatelska i Imigracyjna Stanów Zjednoczonych (USCIS) opublikowała nowe wytyczne, które uniemożliwiają imigrację członkom partii komunistycznych.
 
Wytyczne głoszą, że „każdy imigrant, który jest lub był członkiem lub był powiązany z komunistyczną lub inną partią totalitarną (lub oddziałem lub podmiotem stowarzyszonym), krajową lub zagraniczną, jest niedopuszczalny w Stanach Zjednoczonych.” Nowe przepisy nie tylko uniemożliwiają imigrację zagranicznym komunistom (zarówno represjonowanym jak i działającym w legalnych partiach), ale także uzyskanie obywatelstwa przez imigrantów, którzy po przybyciu do USA zaangażowaliby się w działalność miejscowych, legalnych grup komunistycznych.
 
Nowe przepisy wymierzone są przede wszystkim w członków rewizjonistycznej KP Chin i są częścią obecnej międzymocarstwowej walki o pozycję globalnego hegemona. USCIS powołuje się jednak nie tylko na chińskie „zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego”, ale także na szereg legalnych precedensów z okresu międzywojennego i makkartystowskiego, które sankcjonowały represje wobec „komunistów”, „anarchistów” i „wywrotowców”.
 
Reżim Trumpa, który obecnie m.in. sądzi Juliana Assange’a za ujawnienie amerykańskich zbrodni wojennych, torturuje więźniów w obozie w Guantanamo i przymusowo sterylizuje imigrantów, argumentuje, że członkostwo w partii komunistycznej świadczy o „braku przywiązania do wartości konstytucyjnych”.

Społeczność

Towarzysz Lenin oczyszcza ziemię ze śmieci