Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 22 gości.

Konflikt pracowniczy w PGZ

Strajk

Robotnicy w zakładach Polskiej Grupy Zbrojeniowej grożą strajkiem.
 
Spotkanie „ostatniej szansy” nie przyniosło żadnych rezultatów. Dziś będzie podpisany protokół rozbieżności. Zarząd nie zbliżył się do oczekiwań pracowników. W związku z tym będziemy kontynuować negocjacje w sprawie podwyżek przy udziale mediatora wskazanego przez ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – powiedział Zbigniew Cebula, przewodniczący Komisji Zakładowej Solidarności w Fabryce Broni „Łucznik”.
 
W zakładzie przeprowadzono już referendum strajkowe. Wzięło w nim udział ponad 60% załogi, a ponad 90% głosujących opowiedziało się za strajkiem. Związkowcy planują najpierw wykorzystać pozastrajkowe metody nacisku.
 
Związkowcy domagają się podwyżki płac od 1 października o 250 złotych. Ponieważ część robotników otrzymało już w tym roku podwyżki, związkowcy proponują, aby te osoby, które już dostały podwyżki w kwocie równej lub przekraczającej 250 złotych nie uczestniczyły w waloryzacji. Ci, którzy dostali podwyżki niższe niż 250 złotych, mieliby dostać wyrównanie do kwoty 250 złotych.

Społeczność

Towarzysz Lenin oczyszcza ziemię ze śmieci