Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 14 gości.

Powstaje związek zawodowy w Google

Strajk

226 pracowników Google ogłosiło w poniedziałek utworzenie związku zawodowego.

Związek Alphabet Workers Union (Alphabet to holding powołany w rezultacie przekształceń w Google) zorganizowano przy wsparciu największą amerykańską centralą związków zawodowych z branż medialnych i technologicznych – Pracowników Komunikacyjnych Ameryki (Communications Workers of America), w ramach Kampanii Na Rzecz Uzwiązkowienia Pracowników Branży Cyfrowej (CODE – CWA).

,,Zbyt długo już tysiące z nas w Google i innych spółkach zależnych Alphabet milczały z obawy o miejsca pracy. Nasi szefowie w tym czasie współpracowali z represyjnymi rządami na całym świecie, opracowali technologię sztucznej inteligencji na użytek Departamentu Obrony i czerpali zyski z reklam grup siejących nienawiść. (…) Chcemy, by Alphabet był firmą, w której pracownicy mają istotny wpływ na decyzje, które dotyczą zarówno nas, jak i społeczeństw w których żyjemy. (…) Nasz związek dołoży wszelkich starań, aby pracownicy wiedzieli nad czym pracują, by dostawali za swoją pracę za godziwe wynagrodzenie i nie musieli obawiać się nadużyć, odwetu lub dyskryminacji.” – napisali Parul Koul i Chewy Shaw, przewodnicząca oraz wiceprzewodniczący związku, w opublikowanym oświadczeniu.

To historyczne wydarzenie – powstał pierwszy w dużej korporacji technologicznej związek zawodowy złożony przez i dla wszystkich pracowników technicznych. (…) Będziemy wybierać swoich przedstawicieli, demokratycznie podejmować decyzje, wspólnie płacić składki i zatrudnimy wykwalifikowanych organizatorów, aby zagwarantować wszystkim pracownikom Google możliwość dołączenia do nas lub współpracy z nami” – powiedział Dylan Baker, jeden z założycieli AWU.

Społeczność

jednolity front