Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 12 gości.

Boliwia: Wznowienie stosunków dyplomatycznych z Kubą i Wenezuelą. Amnestia dla represjonowanych

bolivia.jpg

Nowy rząd Boliwii odbudowuje kraj po trwających rok rządach prawicowych puczystów.

Parlament uchwalił ustawę ,,O amnestii i ułaskawieniu”, która objęła ponad tysiąc osób, które padły ofiarą represji junty. „Ta ustawa to akt oddania sprawiedliwości wszystkim represjonowanym i ściganym na podstawie wyimaginowanych zarzutów karnych przez uzurpacyjny rząd” – oświadczył przewodniczący Senatu Andrónico Rodríguez.

Wiceminister handlu zagranicznego i integracji Benjamín Blanco poinformował o ponownym zacieśnieniu stosunków gospodarczych i politycznych między Boliwią i Kubą. Wiceminister zapewnił, że wkrótce zostanie wznowiony handel między oboma krajami, który junta zawiesiła.

Minister spraw zagranicznych Rogelio Mayta zapowiedział również przywrócenie ambasadorów między Boliwią a Argentyną, po tym jak rok temu puczyści zerwali stosunki dyplomatyczne. „Nominacja ambasadorów jest wstępem do realizacji wspólnego programu działań prezydenta Arce i prezydenta Alberto Fernandeza, opracowanego po zwycięstwie Ruchu na rzecz Socjalizmu (MAS) w październikowych wyborach” – zapowiedział minister.

Prezydent Luis Arce wycofać już uznanie dla amerykańskiej marionetki w Wenezueli Juana Guaidó i przywrócił stosunki dyplomatyczne z demokratycznie wybranym rządem prezydenta Nicolasa Maduro.

Społeczność

che rebel