Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 15 gości.

Cibórz: Protest pracowników szpitala psychiatrycznego

Strajk

Załoga Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Ciborzu zorganizowali 9 lutego protest przed swoim zakładem. Protest zorganizowały związki zawodowe, które upominają się o poziom płac i zasady wynagradzania salowych.

Chcemy, aby salowe miały 2800 złotych brutto podstawy. W tej chwili mamy o trzysta złotych mniej. Żądamy także wyrównania krzywdy, do jakiej doszło podczas rozdziału tak zwanego dodatku covidowego, który pracownicy szpitala otrzymali w grudniu” – powiedziała Beata Walkowiak, pracownica szpitala.

My proponowaliśmy, aby każdy dostał po tyle samo, czyli 2995 złotych. Tymczasem dyrektorka każdemu wypłaciła 83 procent pensji zasadniczej, a wiadomo, że salowe mają najmniejsze uposażenie, więc dostałyśmy najmniej. A przecież byłyśmy tak samo narażone na zakażenie koronawirusem, jak inni. Kto wie, czy nawet nie bardziej?!” – opisuje Walkowiak sytuację odnośnie dodatku covidowego.

Jakby tego było mało, to wszystkim nam potrącono za zwolnienia, kwarantanny czy izolacje. W konsekwencji wiele dziewczyn dostało po 1100 złotych, a niektórzy nawet mniej niż tysiąc. Nie muszę chyba wspominać, że to dyrektorzy i administracja zgarnęli najwięcej” – dodaje.

Społeczność

USRR