Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 13 gości.

Piotr Ikonowicz kandydatem na RPO

Ikon the best.jpg

Razem, Lewica i Wiosna zgłosiły Piotra Ikonowicza jako kandydata na Rzecznika Praw Obywatelskich. Ikonowicz jest działaczem politycznym i społecznym, znany głównie z działalności w Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej.

Piotr Ikonowicz wielokrotnie wspierał strajki i protesty pracownicze, występował przeciw warszawskiej reprywatyzacji i zabiegał o prawa osób w kryzysie bezdomności. Jego wybór na funkcję RPO będzie najlepszym potwierdzeniem faktu, że prawa socjalne są integralną częścią praw człowieka”- scharakteryzowało Razem kandydata.

Bardzo się cieszę, że Lewica postanowiła poprzeć Piotra Ikonowicza na RPO. Następnym krokiem jest poparcie go przez inne kluby parlamentarne. Ikonowicz to szansa na to, żeby RPO był absolutnie niezależny i blisko problemów ludzi. Zarówno pod rządami PiSu, jak i ewentualnymi rządami liberałów” – skomentował nominację działacz społeczny Jan Śpiewak.

Adam Bodnar, poprzedni RPO, zakończył swoją kadencję w październiku ub. roku. Ponieważ nie udało się do tej pory wyłonić nowego rzecznika, Bodnar nadal pełni obowiązki RPO.

Społeczność

Dobry kułak