Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 114 gości.

Lewica zgłasza projektu ustawy zwiększającej uprawnienia organizacji pracowniczych i PIP

Zandberg

Adrian Zandberg zapowiedział złożenie przez Koalicyjny Klub Lewicy projektu ustawy zwiększającej uprawnienia inspektorów i organizacji pracowniczych. „Przedsiębiorcy łamią prawo, aby ciąć koszty i przenieść ryzyko prowadzenia działalności gospodarczej na pracowników” – stwierdził Zandberg.

Poseł Lewicy Razem odniósł się do raportu PIP, który wskazywał, że „dla przedsiębiorców najważniejsze było wykonanie jak największego zakresu prac, od którego uzależniony jest zysk, bez względu na bezpieczeństwo pracujących”.

To bardzo proste równanie. Pogoń za zyskiem plus śmieciowe zatrudnienie plus nędzne standardy bezpieczeństwa. Wynik? Śmierć i kalectwo na całe życie” – mówił Zandberg w Sejmie, zwracając uwagę, że znaczna część śmiertelnych ofiar wypadków przy pracy to zatrudnieni na umowach śmieciowych.

Lewica Razem przychyla się do postulatu PIP o wyposażenie jej w nowe narzędzia prawne. Zandberg obiecał złożenie projektu ustawy wzmacniającej PIP i organizacje pracownicze.

Jeżeli inspektor stwierdzi, że prawo jest łamane, to powinien mieć możliwość przekształcić śmieciówkę w normalną umowę o pracę w trybie natychmiastowym. To byłby bat na bezprawne śmieciówki. Pracownicy nie mogą czekać latami na wyrok sądu pracy. Taką ustawę złożymy do pani Marszałek” – zapowiedział Adrian Zandberg.

Społeczność

Lenin001