Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 11 gości.

Alabama: Właściciel kopalni mobilizuje łamistrajków, najemników i żołnierzy przeciwko strajkującym górnikom

Strajk

Podczas gdy strajk 1100 górników kopalni Warrior Met Coal w Alabamie trwa już tydzień, firma zasygnalizowała zamiar mobilizacji łamistrajków. Firma ogłosiła 2 kwietnia, że ma „plany kontynuacji” na wypadek kontynuacji strajku. Firma zamierza sprowadzić nie tylko łamistrajków, ale także uzbrojoną prywatną ochronę i żołnierzy sił stanowych Alabamy, aby zabezpieczyć kopalnie.

Górnicy z Warrior Met Coal mają do czynienia z długimi godzinami pracy, wyczerpującymi harmonogramami i malejącymi płacami. Firma prowadzi dyktatorską politykę, w ramach której pracownicy są automatycznie zwalniani, jeśli opuszczą cztery dni pracy w okresie 15 tygodni. W polityce tej nie na żadnych okoliczności łagodzących - nawet w przypadku obrażeń związanych z pracą.

Podczas gdy dochody firmy spadły w 2020 r. z powodu pandemii, jej przepływy pieniężne odbiły się pod koniec roku, po lobbowaniu, aby zaklasyfikować górników jako „niezbędnych” pracowników, aby utrzymać ciągłość produkcji. Od dwóch lat dyrektor generalny Warrior Met, Walter J. Scheller III, zarabiał rocznie ponad 4 miliony dolarów. Mimo to firma domaga się dalszych cięć płac, świadczeń i emerytur dla górników.

Społeczność

dzierżyński