Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 12 gości.

USA: Śmierć w Amazonie miesiąc po referendum związkowym

Amazon

W czwartek pracownik centrum logistycznego BHM1 firmy Amazon w Bessemer w stanie Alabama stracił przytomność podczas pracy. Według doniesień prasowych pracownik trafił do szpitala, gdzie później zmarł.
 
Amazon, który zatrudnia prawie 6000 pracowników w zakładzie Bessemer, powiedział później dziennikarzom, że pracownik, którego nazwiska nie podano, uległ "wypadkowi medycznemu” i że nie zgłosił on żadnych wcześniejszych schorzeń. Firma powiedziała "Business Insider", że zaoferuje poradnictwo w sprawach żałoby wszystkim pracownikom w placówce.
 
Na Twitterze pracownicy wyrazili poparcie i solidarność z pracownikiem i jego rodziną. Wielu oferowało opisy podobnych incydentów i warunków we własnych obiektach. „Było kilka osób, które zginęły w call center, w którym pracowałem” - powiedział pracownik imieniem Kevin. Dodał, że „nie znaleziono ich przez wiele godzin” po ich zniknięciu. „Amazon wpędza swoich pracowników do grobu!” - napisał inny komentator.
 
Miesiąc temu obiekt BHM1 był miejscem referendum ws. uzwiązkowienia zakładu zorganizowanego przez Związek Pracowników Handlu Detalicznego, Hurtowego i Domów Towarowych (RWDSU), które poprzedziła wielomiesięczną akcję organizacyjną w obiekcie. Tylko 738 z 5800 pracowników BHM1 zagłosowało wówczas „tak” za przyjęciem reprezentacji RWDSU.

Społeczność

BLOOD