Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 13 gości.

Korporacyjna cenzura: Facebook arbitralnie usunął fanpage Socjalizm Teraz

facebook

Facebook bez żadnego ostrzeżenia usunął fanpage Socjalizm Teraz. Nie podano powodu jego usunięcia, a portal zignorował odwołania i protesty. Strona ST działa od 10 lat.

Nie wierzymy we władzę algorytmów. Socjalizm Teraz działał na Facebooku przez dekadę. Dziesięć lat. Przez ten czas mieliśmy nawet posty, które osiągały sześciocyfrowe zasięgi. Byliśmy wielką i widoczną społecznością, największym socjalistycznym fanpage’em w Polsce. Ostatnie lata to jednak coraz większe dokręcanie śruby od Facebooka. 2-3 lata temu zupełnie bez powodu i na stałe zablokowano nam możliwość reklamowania naszych postów. Wcześniej było to możliwe i korzystaliśmy z tej funkcji. Widać więc wyraźnie, że Facebook ulega faszyzacji, cenzura stale się nasila i zasady serwisu stają się coraz bardziej uznaniowe, totalitarne. Za tym stoją ludzie. To oni też ignorują odwołania i nie odpisują na zgłoszenia. Jest to przede wszystkim dowód na to, że korporacyjne media coraz mniej akceptują demokratyczne zasady polityczne i ewoluowały już w samodzielnych politycznych władców i cenzorów. Im głębsze będą kapitalistyczne kryzysy, tym głębiej ta cenzura będzie sięgać. Jest to walka, do której, jako socjaliści musimy się przygotowywać - skomentował sprawę administrator ST Tymoteusz Kochan w rozmowie z portalem Strajk.eu.

Arbitralna decyzja FB ws fanpage'u ST dowodzi, że wolność propagowania socjalistycznych poglądów jest nie do pogodzenia z istnieniem prywatnych, kapitalistycznych monopoli. Działania FB można jedynie jednoznacznie potępić; z członkami ST można się jedynie jednoznacznie solidaryzować.

Społeczność

marks