Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 9 gości.

Meksyk: Strajk nauczycieli

Strajk

3 stycznia nauczyciele z sekcji 15 Narodowego Syndykatu Pracowników Edukacji (SNTE) rozpoczęli strajk bezterminowy w meksykańskim stanie Hidalgo. Strajk został wezwany, aby wymusić wypłatę premii na koniec roku dla emerytowanych i pracujących nauczycieli.

Tydzień wcześniej emerytowani nauczyciele poinformowali za pośrednictwem Whatsapp, że nie otrzymali premii w wysokości około 6 000 pesos (294 USD), a niektórzy wzywali do strajku i blokad ulicznych.

W komunikacie prasowym SNTE zadeklarowało „całkowity strajk podczas wirtualnych i bezpośrednich zajęć od 3 stycznia na wszystkich poziomach edukacji, dopóki wszystkie nierozstrzygnięte kwestie pracownicze i ekonomiczne nie zostaną rozwiązane”. Do strajku dołączyło około 44 000 nauczycieli, administratorów i personelu pomocniczego.

Sytuację dodatkowo komplikuje rozpowszechnienie wariantu Omicron. Ministerstwo Zdrowia wcześniej zapowiedziało, że zajęcia stacjonarne i naprzemiennie zostaną wznowione po wakacjach, „o ile pozwolą na to warunki epidemiologiczne”, które zostaną ocenione 17 stycznia. Jednak w przeciwieństwie do wcześniejszych twierdzeń ministerstwa, że nie było żadnych przypadków tego wariantu w stanie, co najmniej pięć przypadków infekcji Omicronem zgłoszono do 2 stycznia i od tego czasu liczba ta wzrosła.

Społeczność

Lenin001