Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 9 gości.

Wielka Brytania: Komuniści wznawiają wydawanie prasy dla rolników

country standard.jpg-new.jpg

Komunistyczna Partia Brytanii, spadkobierczyni Komunistycznej Partii Wielkiej Brytanii rozwiązanej przez eurokomunistów i postkomunistów w 1991 roku nadal prężnie się rozwija. Ta stosunkowo mała partia (około tysiąca członków w całej Wielkiej Brytanii) coraz prężniej rozwija się i stara się przedstawiać swoje stanowiska brytyjskiemu społeczeństwu.
 
Kilka lat temu w trakcie wyborów regionalnych w Walii KPB wyemitowała w telewizji pierwszy od 1970 roku komunistyczny klip wyborczy. Partia posiada wpływy w jedynym na Świecie wydawanym w języku angielskim socjalistycznym dzienniku papierowym "Morning Star" (dawniej "Daily Worker") oraz nowoczesną stronę internetową pod adresem www.communist-party.org.uk .
 
Ostatnio KPB wznowiła wydawanie komunistycznego pisma skierowanego dla pracowników rolnych i mieszkańców wsi. "Country Standard" to publikacja na temat rolnictwa z hasłem "W walce o pokój i socjalizm dla wsi" na winiecie. Publikację CS rozpoczęto w 1935 roku a zakończono w 1990. Gazeta zasłynęła jako trybuna dla komunistycznych poglądów i jako wytrwały obrońca idei nacjonalizacji brytyjskiej ziemi.
 
Gazeta jest bezpłatna wydawana ze środków KPB i zrzeszającego pracowników rolnych związku Unite!

Portret użytkownika dos
 #

KPB wydaje:
organ teoretyczny:
"Communist Review",
"Country Standard"
"Communist News"

oraz spodarycznie:
"Komunistyczny Biuletyn Historyczny"
"Solidarity. Biuletyn Miedzynarodowy"

ma większość udziałów dziennika papierowego "Morning Star"

młodzieżówka CPB Liga Młodych Komunistów ma swój periodyk
"Challenge"

KPP wydaje jeden miesięcznik w nakładzie nie przekraczającym deklarowaną liczbę członków który dodatkowo w tym miesiącu się nie ukazał.

Czemu tak jest?

 

Społeczność

Lenin 666