Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 88 gości.

Tragiczne anomalie pogodowe (susze, powodzie) będą skutkować falą głodu

russia_burning_wheat_field.jpg

Fala kataklizmów, która w ostatnich miesiącach przeszła przez cały świat, mocno wstrząsnęła międzynarodową opinią publiczną. I słusznie, bo tylu ofiar i zniszczeń na tak ogromną skalę dawno nie widzieliśmy - pisze "Polska The Times".

Ale na tym łańcuch nieszczęść się nie zamknie. Nawet te tragedie, które wydawałoby się, że są już za nami, pociągają za sobą kolejne. A z nich wszystkich najgroźniejsza wydaje się czekająca nas fala głodu - ostrzega gazeta.

Pierwsze oznaki nadciągającego kryzysu żywieniowego już pojawiły się na Wschodzie. Przez tegoroczną trwającą od kwietnia suszę Rosja straciła niemal jedną czwartą upraw zbóż. Sytuację rolną dodatkowo pogorszyły upały oraz gigantyczne pożary lasów i torfowisk. Już 5 sierpnia prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew ogłosił embargo na eksport zboża, które ma trwać przynajmniej do końca tego roku. W ten sposób ograniczając sprzedaż ziarna za granicę, Kreml stara się uchronić własnych obywateli przed możliwą klęską głodu.

Zaszkodzi to jednak wielu innym krajom świata. W obecnym systemie gospodarczym spadek ilości żywności doprowadzi do drastycznego wzrostu cen co pogorszy sytuację najuboższych i głodujących

Społeczność

future2