Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 9 gości.

Korea Południowa: Pastor, rzecznik zjednoczenia kraju więziony przez lokalną bezpiekę

Han Sang Ryeol (koreański pastor)

Han Sang Ryeol, Protestancki pastor i aktywista na rzecz zjednoczenia Korei jest przetrzymywany przez południowokoreańskie służy bezpieczeństwa.

Powodem aresztowania było dokonane przez niego w piątek 20 sierpnia przekroczenie wojskowej linii demarkacyjnej dzielącej Koreę Południową i Koreę Północną.

Duchowny przeszedł przez granicę z flagą zjednoczonego kraju w rękach. Rząd Korei Południowej, blisko współpracujący z USA mimo deklarowanej walki przeciwko łamaniu praw człowieka w Korei Północnej chciał zastosować w przypadku tego, niewygodnego dla siebie wydarzenia cenzurę i zakazał publikacji materiałów na ten temat w mediach

Kanał Chosun Central TV wyemitował materiał o drodze Hana z Pyongyang, stolicy Korei Północnej, do Panmunjom, przygranicznej miejscowości w Korei Południowej. Podczas programu pastor Han uśmiechnięty machał do mieszkańców ze swojego Volkswagena i rozgłaszał hasła o ponownym zjednoczeniu.

Przed aresztowaniem Hun zdążył jeszcze w symbolicznym geście wznieść do góry jeden palec (oznaczający „jedna Korea”) i krzyknąć Hurra dla pokoju i ponownego zjednoczenia naszego narodu! do około 200 Północnych Koreańczyków w Panmunjom. Natychmiast po przekroczeniu wojskowej linii demarkacyjnej został jednak aresztowany przez południowokoreańską policję.

Społeczność

front