Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 28 gości.

Dwa największe mocarstwa kapitalistyczne umacniają współpracę

USA_CHRL.jpg

Prezydent Hu Jintao ocenił w środę przy okazji wizyty w Chinach dwóch wysokich rangą przedstawicieli Białego Domu, że w relacjach między Pekinem a Waszyngtonem nastąpiła poprawa.

"Chiny cieszą się z nowych postępów w relacjach chińsko-amerykańskich" - oświadczył prezydent przyjmując głównego doradcę gospodarczego prezydenta USA Baracka Obamy Larry''ego Summersa i zastępcę prezydenckiego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Thomasa Donilona.

"W dziedzinie handlu i gospodarki, energetyki, ochrony środowiska, kultury, a także kontaktów między mieszkańcami (krajów) nasza współpraca stale się rozszerza i wzmacnia" - uważa Hu.

Relacje między Pekinem i Waszyngtonem w ostatnich miesiącach uległy ociepleniu, zwłaszcza dzięki spotkaniu Obamy i Hu, do którego doszło pod koniec czerwca w trakcie szczytu G8 w Kanadzie. Wcześniej relacje między obu mocarstwami były naznaczone takimi spornymi kwestiami, jak irański program atomowy, kurs wymiany juana, handel, sprzedaż przez USA broni Tajwanowi, Tybet.

Jak widać dzisiaj kapitaliści z różnych krajów potrafią się zjednoczyć w imię zysku, aby zapewne kiedyś znowu wziąć się za łby.

Społeczność

Ernst Thälmann - Sohn seiner Klasse