Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 11 gości.

Płaca minimalna wzrośnie do 1408 zł brutto – nasz postulat: zrównać dietę poselską z płacą minimalną

bieda.jpg

Trójstronna Komisja do Spraw Społeczno-Gospodarczych uzgodniła wysokość płacy minimalnej na 2011 rok. Od 1 stycznia ma ona wynosić 1408 zł brutto.

Podniesienie od 1 stycznia płacy minimalnej do 1408 zł brutto oznacza, że minimalne wynagrodzenie wzrośnie o 91 zł. W tym roku minimalna płaca wynosiła 1317 zł brutto.

Pracodawcy przystali na podniesienie płacy minimalnej w wysokości proponowanej przez związkowców pod warunkiem, że negocjowana będzie w ramach Komisji Trójstronnej umowa o zamówieniach publicznych.

"Przepis ten musi zostać zmieniony w taki sposób, aby kontrakty zawarte na podstawie zamówień publicznych mogły być renegocjowane w przypadku, gdy czynniki wpływające na kształt umowy, w tym wysokość płacy minimalnej, zmieniły się w istotnym stopniu" - podkreślił w przesłanym we wtorek komunikacie Pracodawców RP Adam Ambrozik.

Najniższe wynagrodzenie w wysokości 1408 zł oznacza, że w przyszłym roku stosunek płacy minimalnej do średniego wynagrodzenia będzie na podobnym poziomie, co obecnie. Oznacza to, że płaca minimalna wyniesie ok. 41 proc. średniego wynagrodzenia.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Lenin 666