Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 12 gości.

A mury rosną...

mur_usa_meksyk_1.jpg

Oficjalna propaganda towarzysząca przywróceniu kapitalizmu w państwach tzw. „Bloku wschodniego”  próbowała stworzyć w ludziach wrażenie, jakoby to komuniści i inni przeciwnicy świata znajdującego się pod imperialnym butem USA „odbierali ludziom wolność” i wznosili mury oddzielające wiele krajów od „wolnego świata”.  
 
 
 
W rzeczywistości tym, co odbiera ludziom wolność, skazując ich na wegetację w nędzy, buduje podziały w poprzek społeczeństw i tworzy konflikty międzynarodowe jest oparty na wyniesionej do rangi świętości zasadzie zysku system kapitalistyczny, w swoim drugim i najwyższym stadium – imperializmu. To właśnie imperializm, realizowany w polityce głównie Stanów Zjednoczonych doprowadził do proklamowania „zimnej wojny” i wielu „gorących” krwawych wojen łącznie z dwoma wojnami światowymi, jakie zbrukały świat dziesiątkami milionów niewinnych ofiar. Podstawowym podziałem jaki tworzy kapitalizm, jest podział na klasy – wyzyskiwanych i wyzyskiwaczy.  
 
 
 
Dyktatura imperialistycznej burżuazji i kapitału finansowego rodzi jednak całą masę następstw które nie ograniczają się tylko do konfliktu pomiędzy właścicielem konkretnej fabryki a jej pracownikami. Różne państwa kapitalistyczne, wedle rozkazów swoich własnych kapitalistów  konkurują ze sobą o surowce – co doprowadza do konfliktów militarnych.  
 
 
 
Nierównomierny rozwój systemu kapitalistycznego w skali globalnej prowadzi do powstawania krajów bogatych, imperialistycznych, gdzie dzięki wysokiej automatyzacji produkcji i zyskom z eksploatacji krajów biednych większość społeczeństwa żyje na relatywnie wysokim poziomie w porównaniu do krajów ubogich, które pogrążone są w nędzy. 
 
 
 
To właśnie doprowadziło, że kraj który chce się uważać za zalążek „wolnego świata” i tyle trąbi o „propagowaniu demokracji” uszczelnia swoją południową granicę, budując na niej mur powstrzymujący ruch ludności od strony Meksyku. 
 
 
 
W Stanach Zjednoczonych mieszka 11,5 miliona meksykańskich imigrantów. Ocenia się, że 85% z nich przebywa tam nielegalnie. Aby uszczelnić granicę, Rząd Stanów Zjednoczonych buduje mur na granicy z Meksykiem. 
 

 
  Obok nielegalnych imigrantów, zadaniem muru będzie powstrzymywanie przemytników narkotyków oraz terrorystów przedostających się  na terytorium USA.  Granice wzdłuż muru patroluje ponad 15 tys. agentów oraz niezliczona liczba obywateli USA, którzy dobrowolnie współpracują ze strażą graniczną przy ochronie szczelności granicy z Meksykiem. Nie powstrzymuje to jednak napływu nielegalnych imigrantów, dla których przekroczenie granicy z USA jest szansą na przeżycie, oraz nadzieją na utrzymanie swoich rodzin. 
 
 
 
  Do  czerwca 2009 roku wybudowanych zostało tysiąc kilometrów muru. Utrzymanie i konserwacja muru będą kosztowały w ciągu najbliższych 20 lat 6,5 miliarda dolarów.
 
 
 
W sierpniu 2010 po izbie reprezentantów, także Senat USA zaaprobował przyznanie dodatkowych 600 milionów dolarów na uszczelnienie granicy z Meksykiem.

 

  
600 milionów dolarów ma być przeznaczone na zakup nowego sprzętu i wysłanie na granicę  z Meksykiem ponad tysiąca żołnierzy Gwardii Narodowej. Wcześniej wniosek Obamy zaakceptowała Izba Reprezentantów.
 
 

Dodatkowe siły i środki mają  powstrzymać lub przynajmniej ograniczyć w znacznym stopniu prowadzony przez meksykańskie gangi przemyt narkotyków i ludzi do Stanów Zjednoczonych.  


więcej:
http://www.990px.pl/index.php/2009/10/07/mur-na-granicy-usa-meksyk/

Społeczność

USRR