Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 12 gości.

Indyjscy maoiści będą walczyć z islamskimi fanatykami

maoists3.jpeg

.

W wypadku zagrożenia ze strony Talibów, indyjska skrajna lewica maoistowska chce stawić czoła islamskim fanatykom. Indyjscy maoiści twierdzą, że jeśli talibowie zaatakują Indie, staną razem z ludem do kontrataku, jak przyznaje gazecie „Hindustan Times” członek politbiura Komunistycznej Partii Indii (maoistowskiej) CPI(M) Koteswar Rao “Kishenji”. 
 
 
Była to reakcja na wzrost siły pakistańskich talibów, którzy chcą zaatakować Indie i przekształcić kraj w ortodoksyjne państwo wyznaniowe. 
 
 
Nielegalna w Indiach CPI(M) ma liczne powiązania z ekstremistami, a jej członkowie podejrzani są m.in. o wykolejanie pociągów, współpracę z kaszmirskami separatystami i terrorystami z 36 krajów. 
 
 
Maoiści z CPI(M) (naxalici), prowadzą obecnie wojnę przeciwko indyjskiemu państwu, wojnę domową mającą formę ludowego powstania, którą określają mianem „wojny ludowej”. Sami uważają się za indyjskich patriotów.  W 2009 roku kontrolowali oni około 40 procent kraju.  
 
 
Komunistyczna Partia Indii (maoistowska) powstała z połączenia Komunistycznego Maoistowskiego Centrum Indii (MCCI) i Komunistycznej Partii Indii (marksistowsko-leninowskiej)  - Wojna Ludowa (CPI(ML)-PW) w 2004 roku.  
 
 
22 czerwca 2009 CPI(M) została zdelegelizowana jako organizacja terrorystyczna, nie bezpodstawnie ponieważ  w zamachach organizowanych przez maoistów giną setki osób rocznie. Wielu członków tej partii przebywa obecnie w więzieniach. 
 
 
http://www.hindustantimes.com/If-Taliban-attack-India-we-ll-fight-them-say-Maoists/Article1-467031.aspx

Społeczność

Lenin 005