Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 14 gości.

Stabilne poparcie dla PiS i PO, rośnie w siłę Palikot i krzepnie SLD

sejm.jpg

Wg. wyników sondażu poparcia dla partii politycznych zrealizowanego telefonicznie na grupie 1091 osób przez Instytut Homo Homini na zlecenie Polskiego Radia, wybory parlamentarne wygrała by Platforma Obywatelska popierana przez 38 % wyborców. Na drugim miejscu znalazło się tradycyjnie Prawo i Sprawiedliwość popierana przez 27 % deklarujących udział w wyborach. Na trzecim miejscu jest notujący stabilny wzrost poparcia Sojusz Lewicy Demokratycznej z 14 %. Na czwartym miejscu znajduje się powołany przez liberała Janusza Palikota Ruch Poparcia Palikota, który jest notowany w sondażu poparcia dla partii politycznych pomimo iż nie jest partią polityczną z poparciem 5 %. Poza Sejmem natomiast znalazło by się Polskie Stronnictwo Ludowe popierane przez 4 % respondentów. Margines błędu w sondażu wynosi 3 %.
 
Inny sondaż przeprowadzony 8 października przez TNS OBOP na zlecenie programu TVP "Forum" odnotował wyższe poparcie dla wszystkich głównych partii; PO cieszy się poparciem 45% respondentów, PiS 29%, natomiast SLD 19 %. Poza Sejmem znalazło by się PSL z poparciem wysokości 3%, Ruch Poparcia Palikota z poparciem 2 % oraz Samoobrona RP (o której nie wspomniano w sondażu Homo Homini) z 1 % poparcia.
 
Co więcej sondaż OBOP dotyczył również problemów którymi wg. respondentów powinni zająć się rządzący. Wg. 59 % ankietowanych to reforma służby zdrowia, dla 37 % zmniejszenie liczby posłów i likwidacja Senatu, 31% za reformą finansów publicznych, 22% jest za ułatwieniami dla przedsiębiorstw, 19 % za prorodzinną polityką podatkową , 18 % za reformą KRUS, 15% za in vitro, 10% za wprowadzeniem podatku liniowego, 10% za zmianą ustawy aborcyjnej, 9% za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych, 6% respondentów nie ma zdania (można było wskazać kilka priorytetowych zajęć dla rządzących).
 
Podczas badania przeankietowano telefonicznie 1000 osób. Margines błędu wynosi 3 %.
 
Najstarszy z ostatnich sondaży opracowany 6 października przez PBS DGA na zlecenie "Gazety Wyborczej" . Wg. tych badań PO stabilnie popiera 44 % wyborców (od września wzrost o 1 %) natomiast bardzo traci Prawo i Sprawiedliwość które obecnie popiera 23 % (po wyborach 31 %). Co dziesiąty wyborca deklaruje się zwolennikiem SLD.  Ludowców popiera 5 % wyborców (poprawa z 2 % we wrześniu).
 
13 % deklaruje się jako niezdecydowani.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

SIERP i MŁOT