Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 11 gości.

Włochy: Wielka demonstracja klasowego związku zawodowego FIOM w Rzymie

FIOM_10_10_rzym.jpeg

Gigantyczna manifestacja członków włoskiego związku zawodowego metalowców FIOM przeszła ulicami Rzymu. Odbyła się ona pod hasłami obrony praw pracowniczych, demokracji i praworządności.

Z kilku punktów Wiecznego Miasta demonstranci, przybyli z całych Włoch, przeszli w wielotysięcznych pochodach, by spotkać się na wiecu na Placu św. Jana na Lateranie. Organizatorzy ani policja nie podali żadnych danych, dotyczących liczby uczestników manifestacji, która całkowicie sparaliżowała ruch we włoskiej stolicy.

"Plac świętego Jana na Lateranie jest wypełniony, ludzie już się na nim nie mieszczą, okoliczne ulice są pełne. Dziennikarzom mówimy: to wy nas policzcie" - powiedział szef związku FIOM, Maurizio Landini.

Podczas wiecu działacze ze związku, należącego do wielkiej centrali związkowej CGIL, nawiązywali do prowadzonej przez siebie batalii o fabrykę Fiata w Pomigliano d'Arco pod Neapolem, gdzie ma być produkowana nowa panda. To FIOM jako jedyny związek nie podpisał porozumienia kapitalistami z koncernu Fiat.

Społeczność

USRR