Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 9 gości.

Grecja: 15 grudnia strajk generalny zorganizuje największy związek zawodowy GSEE

grecja_strajk_afp_512.jpeg

Największa grecka organizacja związków zawodowych zapowiedziała strajk na 15 grudnia, by domagać się od rządu ochrony miejsc pracy i przywrócenia zasiłków zlikwidowanych z racji planu oszczędnościowego, który umożliwił wzięcie pożyczki od MFW i UE.

Centrala GSEE (reprezentuje pracowników sektora prywatnego) zaapelowała do obywateli, by zmobilizowali się w celu ochrony podstawowych praw pracowniczych. Informujemy wszystkich, że cierpliwość pracowników się wyczerpała i nie zaakceptują nowych cięć - głosi oświadczenie centrali GSEE, która reprezentuje ok. 2 mln pracowników.
Chcesz kupić mieszkanie?
Szukasz kredytu? Nie wiesz który bank wybrać? Wyślij do nas wniosek.
Reklama

Przewodniczący tego związku Janis Panagopulos powiedział we wrześniu agencji Reutera, że nie będzie strajku tuż po serii akcji, które nie zapobiegły zamrożeniu emerytur, podniesieniu podatków i redukcji wydatków publicznych.

Bezrobocie w Grecji wzrosło w lipcu do 12 proc., rząd spodziewa się, że powiększy się do 14,5 proc. w przyszłym roku, który będzie trzecim z kolei rokiem recesji.
- Proponuję strajk generalny na 15 grudnia, byśmy mogli przygotować akcję, która się powiedzie, i by jak najwięcej ludzi w wzięło w niej udział - powiedział Panagopulos.

GSEE i związki pracowników sektora publicznego ADEDY zorganizowały w tym roku sześć strajków generalnych. Częściej strajkował mniej liczny, ale powiązany z partią komunistyczną związek PAME. Wczoraj służby porządkowe rozprawiły się gazem łzawiącym z grupą 150 osób okupujących przez dwa dni Akropol.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Niech żyje rewolucjca socjalisyczna