Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 14 gości.

Ruch Poparcia Palikota manifestował przeciwko obecności polskich wojsk w Afganistanie

Palikot_demo.jpeg

Antywojenną manifestację przeciwko przedłużaniu obecności polskich żołnierzy w Afganistanie zorganizował w sobotę w Warszawie Ruch Poparcia Janusza Palikota.

Grupa około dwustu manifestantów zebrała się najpierw pod Belwederem, później przeszła przed gmach Sejmu. Na transparentach napisano m.in. "Prezydencie, dotrzymuj obietnic", "Żłobki zamiast armat", "Komorowski prezydentem Afganistanu". "1 czołg-1 przedszkole, jeden rok wojny, 1 rok wojny - sto kilometrów autostrad". Skandowano: "To nie jest nasza wojna".

Przy pomniku Józefa Piłsudskiego manifestanci ułożyli czarne worki nakryte hełmami i polską flagą - symbolizujące, jak mówili - polskich żołnierzy, którzy zginęli w Afganistanie.

"Zapowiedzieliśmy już kilka tygodni temu, że będziemy protestowali przeciwko wydłużeniu misji polskich wojsk w Afganistanie. W międzyczasie politycy preparowali fakty o rzekomym sukcesie szczytu NATO, aby uwiarygodnić wysyłanie Polaków do Afganistanu. To są kłamstwa. Żądam od nich, żeby wysłali swoich synów do Afganistanu, a dopiero potem namawiali do tego samego polskie rodziny" - powiedział dziennikarzom Palikot.

Podkreślił, że prezydent Bronisław Komorowski obiecywał wycofanie polskich wojsk w roku 2012, podczas gdy teraz mówi się o roku 2014.

"Ci, którzy dzisiaj chcą wydłużenia tej misji na kolejne dwa lata chcą kolejnych polskich trupów" - mówił Palikot.

Portret użytkownika tres
 #

Gdzie był Palikot kiedy wysyłano polskie wojska do Afganistanu?

Ta hipokryzja przypomina nieco uczestnictwo Unii Pracy, która była rządzącą partią za czasów agresji na Irak, w ruchu antywojennym.

Trzeba było protestować w 2001 kiedy nasi chłopcy razem z jankesami jechali w afgańską dzicz i przez wszystkie lata kiedy byli tam obecni. Teraz to po ptokach, choć jak widać ktoś się dał na tę ściemę nabrać.

Polscy burżuazyjni politycy są jak widać tak zakłamani że Palikot na tle większości jest niemal bez skazy.

 

Społeczność

marks