Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 23 gości.

Kapitalistyczny bandytyzm w akcji. Eksmisja działacza OZZ Inicjatywa Pracownicza w Nowej Soli

inicjatywa_pracownicza_logo.jpg

We wtorek 14 grudnia 2010 w Nowej Soli doszło do eksmisji rodziny z mieszkania jednego z działaczy Inicjatywy Pracowniczej. Ustawiona blokada została rozbita, a sześciu działaczy Inicjatywy Pracowniczej i Federacji Anarchistycznej zatrzymanych. Początkowo grożono im zastosowaniem sankcji prokuratorskich (tymczasowe aresztowanie), ale ostatecznie wszyscy zostali uwolnieni tego samego dnia. Policja postanowiła jednak zawczasu ukarać działaczy.

Większości zatrzymanym działaczy postawiono zarzuty m.in. naruszenia nietykalności funkcjonariusza policji i utrudniania wykonywania czynności służbowych. Część zatrzymanych była przez cały czas pobytu na komisariacie w zakutych kajdankach. Co wyjątkowe zabrano im z portfeli pieniądze "na poczet kary". W ciągu 7 dni prokuratura określi się czy decyzja o zabraniu pieniędzy zostanie podtrzymana. Poszkodowani będą mogli się odwołać od postanowienia prokuratury. Problem polega na tym, iż zbliżają się święta, a postępowanie policji, wyraźnie o represywnym charakterze, pozbawiło działaczy szczupłych zasobów gotówki. Działacze stracili od kilkudziesięciu do 200 złotych.

W najgorszej sytuacji jest wyeksmitowana rodzina Ostrowskich, która prawdopodobnie będzie potrzebować większej pomocy finansowej ze strony związku.

Inicjatywa Pracownicza apeluje do swoich sympatyków o o wpłaty na konto bankowe z dopiskiem: „Darowizna na zapomogi związkowe”. Pieniądze przeznaczymy dla poszkodowanych w Nowej Soli. W przypadku gdyby środków zebrano więcej, zostaną one przekazane innym potrzebujących działaczom związkowym i ofiarom brutalnych eksmisji, w tym na ewentualną pomoc prawną.

OZZ Inicjatywa Pracownicza

Górecka 154, 61-424 Poznań

57 9043 1070 2070 0042 8758 0001

"Darowizna na zapomogi związkowe"

http://www.ozzip.pl/serwis-informacyjny/lubuskie/1159-apel-po-zatrzymani...

Społeczność

LENIN - rocznica