Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 21 gości.

Wikileaks ujawnia: Koncern Pfizer ma krew nigeryjskich dzieci na rękach

Pfizer.gif

Jak donosi portal Wikileaks, w ujawnionych depeszach z ambasad USA z całego Świata, znany m.in. z produkcji Viagry ogólnoświatowy koncern farmaceutyczny Pfizer którego wiodący slogan brzmi "Pracujemy by tworzyć zdrowszy Świat" prowadzeniem testów na dzieciach w nigeryjskiej prowincji Kano spowodował śmierć conajmniej kilkunaściorga dzieci i kalectwo wielokrotnie większej ich liczby.
 
Jak wynika z depesz, lekarze pracujący dla koncernu Pfizer dawali dzieciom w trakcie epidemii zapalenia opon mózgowych lek Trovan który był w fazie testów, resztę dzieci "leczono" konkurencyjnymi lekami koncernu Le Roche- przy czym celowo dawano im mniejsze niż konieczne dawki żeby udowodnić wyższość produktu Pfizera.
 
Po serii śmierci i kalectw leczonych dzieci rząd Nigerii zaczął domagać się od koncernu 7 miliardów odszkodowania, natomiast federalny rząd prowincji Kano 2 miliardów.. W 2009 sprawy załatwiono "polubownie" rząd federalny zadowolił się zaledwie 78 milionami dolarów, natomiast warunków ugody z rządem centralnym nie ujawniono.
 
Wg. dokumentów opublikowanych przez Wiki Leaks, menadżer koncernu Pfizer wynajął siatkę detektywów którzy zbierali informację na temat prowadzącego śledztwo prokuratora generalnego Nigerii Michaela Aondoakaę. W wyniku ich działalności doszło do kampanii medialnej zarzucającej mu korupcję i kumoterstwo.
 
Trovan jest dopuszczony do użytku w USA ale tylko w przypadkach grożących życiu. W UE obowiązuje zakaz jego produkcji i obrotu nim.
 
To kolejna rewelacja Wiki Leaks ujawniająca imperialistyczną penetrację Nigerii przez światowe koncerny. W zeszłym tygodniu opublikowano depesze naftowego giganta Shell, który chwalił się że ma "swoich ludzi" w nigeryjskim rządzie i proponował USA wymianę wiadomości wywiadowczych.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

future2