Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 16 gości.

Więcej umów stałych w gliwickiej fabryce Opla

Opel Astra IV

Kolejnych 40 pracowników zakładu General Motors Manufacturing Poland otrzymuje w grudniu bezterminowe (na czas nieokreślony) umowy o pracę. W listopadzie takich pracowników było 60, zatem blisko 1/5 tzw. "czasowników” zmieniła umowy na stałe, informuje zakładowa "Solidarność", wskazując na to jako na efekt funkcjonowania porozumienia lokalnego zawartego przez związek.
"Solidarność" GMMP konsekwentnie podkreśla, że podczas negocjacji domagała się, aby gwarancja produkcji Astry IV wiązała się ze stabilizacją zatrudnienia w zakładzie. W czasie rozmów z Nickiem Reillym, szefem GM Europe wskazywano, że powodzenie produkcji Astry IV i V zależy od zaangażowania załogi, a to oznacza, że niezbędne są umowy na czas nieokreślony dla pracowników, którzy pracują w zakładzie od wielu lat. "S" podkreśla, że mają oni nie tylko bogate doświadczenie, ale uczestnicząc wcześniej przy wprowadzaniu wielu modeli udowodnili, że gwarantują utrzymanie jakości i standardów pracy. Argumenty te najwyraźniej przekonały szefa GM Europe, gdyż zasada przekształcania doświadczonym pracownikom umów czasowych na stałe została wprowadzona w życie.

Znając zamiłowanie "Solidarności" do "elastycznych form zatrudnienia" nie było to całkiem oczywiste, że związek ten będzie walczyć przeciw "umowom śmieciowym".

Społeczność

jednolity front