Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 10 gości.

Pierwsze sukcesy akcji “Nie rób zakupów 24 i 31 grudnia!”

logoPPP3.png

20 grudnia, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, ruszyła ogólnopolska kampania Polskiej Partii Pracy – “Sierpień 80″ i Wolnego Związku Zawodowego “Sierpień 80″ pod hasłem: “Nie rób zakupów 24 i 31 grudnia. Tu też pracują ludzie, którzy mają rodziny i chcą z nimi spędzić święta”.

Akcja została z sympatią przyjęta przez klientów. Ludzie chętnie brali ulotki i mówili, że popierają naszą akcję – powiedział przewodniczący partii i związku, Bogusław Ziętek. Dodał, że sam na pewno zrobi zakupy przed Wigilią, a w tym dniu będzie protestował przed Tesco w Tychach.

Nieprzypadkowo protesty odbywają się właśnie pod Tesco. Firma ta będzie miała czynne swoje sklepy najdłużej spośród wszystkich sieci handlowych. Pracownicy nie skończą pracy o godzinie 17.00 tylko dwie godziny później, a też mają swoje rodziny z którymi chcą spędzić wigilijny wieczór – mówiła podczas akcji w Katowicach Elżbieta Fornalczyk, szefowa Komisji Zakładowej WZZ “Sierpień 80″ Tesco Polska.

W tym roku akcja polega na rozdawaniu ulotek i apelowaniu o skrócenie czasu pracy dużych marketów. Jeżeli jednak sytuacja ta w 2011 roku się powtórzy, to wówczas w tych sieciach, które odważą się na długie godziny otwarcia, punktualnie o godzinie 14.00 zablokujemy kasy – zapowiedział pod centrum handlowym Silesia przewodniczący Ziętek.

Po akcji pod Tesco akcja została przeniesiona pod sklep OBI. Tam dotyczyła podwyżek płac i zwiększenia ilości pracowników. Zapowiedź protestów pod OBI skłoniła pracodawcę do wprowadzenia ciepłych posiłków regeneracyjnych dla pracowników sprzedających choinki i asortyment na części działów ogród, które znajdują się na zewnątrz sklepów. Posiłki te wydawane są od 20 grudnia.

Komisja Zakładowa Wolnego Związku Zawodowego “Sierpień80″ Superhobby Market Budowlany w imieniu pracowników marketów OBI pracujących w niskich temperaturach, którzy w ostatnich dniach zaczęli otrzymywać posiłki regeneracyjne od pracodawcy pragnie podziękować za wsparcie i zdecydowane działanie podjęte przez przedstawicieli i działaczy Wolnego Związku Zawodowego “Sierpień80″ i Polskiej Partii Pracy – “Sierpień 80″, którzy stanęli w obronie naszych praw pracowniczych. Jako pracownicy zobaczyliśmy, że organizując się w związkach zawodowych i mając wsparcie ludzi którym na sercu leżą problemy pracownicze możemy skutecznie egzekwować swoje prawa – napisali pracownicy sieci OBI.

21 grudnia akcje “Nie rób zakupów 24 i 31 grudnia” odbyły się w Olsztynie, Rybniku, Rudzie Śląskiej i w Lublinie.

Społeczność

dzierżyński