Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 14 gości.

Iran: Prezydent Mahmud Ahmadineżad nie podda się szantażowi

Ahmadinedżad.jpg

Podczas rozmów z pięcioma stałymi członkami RB i Niemcami pod koniec stycznia w Stambule Iran nie dokona żadnych ustępstw w sprawie swego programu atomowego - poinformowała we wtorek irańska agencja ISNA, cytując prezydenta Mahmuda Ahmadineżada.

Podczas poprzedniego spotkania w tym samym składzie w Genewie na początku grudnia ustalono tylko termin i miejsce następnej rundy negocjacji.

Przemawiając w mieście Karadż na zachód od Teheranu Ahmadineżad zadeklarował, że Iran jest gotów do współpracy na spotkaniu w Turcji, ale mocarstwa powinny uznać jego prawo do wykorzystania technologii nuklearnych. "I powinny wiedzieć, że ani o odrobinę tutaj nie ustąpimy" - zaznaczył prezydent.

Rzecznik irańskiego ministerstwa spraw zagranicznych Ramin Mehmanparast oświadczył natomiast, że na stambulskim spotkaniu Iran chciałby rozmawiać z sześcioma państwami - USA, Rosją, Wielką Brytanią, Francją, Chinami i Niemcami - na tematy globalne i gospodarcze, a nie wdawać się w spór wokół swego programu nuklearnego.

Irańscy naukowcy prowadzą program wzbogacania uranu w celu budowy w tym kraju elektrowni jądrowych. Zachód posunął się do sankcji gospodarczych, motywując to tym, że Iran rzekomo pracuje nad bombą atomową.

Społeczność

Ochotnik