Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 6 gości.

W przyszłym roku liczba bezrobotnych w Wielkiej Brytanii wzrośnie do 2,7 miliona

wielka_brytania.jpeg

Liczba bezrobotnych w Wielkiej Brytanii może w 2011 roku osiągnąć najwyższy poziom od 17 lat. Prognoza specjalistycznego Instytutu Personelu i Rozwoju wymienia liczbę 2 milionów 700 tysięcy.

Analizy brytyjskiego rynku pracy wskazują, że bezrobocie rosło już w tym roku - mimo jednoczesnej odbudowy gospodarki po kryzysie. Dziennik "The Independent" określa to jako "wzrost, ale bez nowych miejsc pracy". Instytut Personelu i Rozwoju sądzi, że w sektorze publicznym zatrudnienie może się skurczyć o 120 tysięcy, a w prywatnym - o 80 tysięcy osób. Wbrew nadziejom rządu sektor prywatny nie wchłonie więc zwalnianych z pracy w sektorze publicznym.

Ze względu na fakt, że pracodawcy chcąc zaoszczędzić na pracownikach obniżają pensje, zatrudnieni w Wielkiej Brytanii polscy pracownicy mogą się obawiać zwolnień mniej niż brytyjscy. W ostatnich 3 latach liczba zatrudnionych Brytyjczyków spadła o ponad 650 tysięcy, ale liczba pracujących imigrantów wzrosła o prawie 140, z czego 39 tysięcy pochodziło z państw Unii.

Społeczność

front