Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 17 gości.

Wałbrzych: Politycy PO oskarżeni o kupowanie głosów

Platforma Obywatelska liderzy

Jak donosi liberalny dziennik "Gazeta Wyborcza", w śledztwie prowadzonym od 10 grudnia przez Prokuraturę Okręgową w Świdnicy w sprawie korupcji wyborczej pojawiają się nowe dowody. Jeden ze świadków Robert S. zeznał że kupował głosy na zlecenie Stefanosa Ewangielu, prezesa wałbrzyskich wodociągów i kandydata PO do rady miasta. Za 2 tysiące złotych miał "skupić" 200 głosów na kandydata PO na prezydenta miasta w obu turach.
 
Działacz PO wypiera się zarzutów, jednak poniedziałkowa "Gazeta Wyborcza" publikuje treść jego rozmowy z Robertem S. Jak donosi "GW" pierwsza część dotyczy pracy w wodociągach którą miał "załatwić" Robertowi S. działacz PO, druga dotyczy prokuratorskiego śledztwa. Oprócz kupowania głosów za pieniądze Robert S. przypomina też Ewangielowi że ma dostarczyć więźniom z wałbrzyskiego aresztu świąteczne paczki za głosowanie na kandydata PO Piotra Kruczkowskiego.
 
Wyborcza relacjonuje też nagranie rozmowy Piotra S. z osobą występującą jako Agnieszka i mającą być pośredniczką w handlu głosami. Skarży się jej że nie dostał obiecywanej pracy w wodociągach. Natomiast osoba o imieniu Agnieszka która opowiada że działacz PO obiecywał jej za "pomoc" przy handlu głosami umorzenie długów które ciążą na jej mieszkaniu. Twierdzi że 500 złotych za kupowanie głosów miał jej zapłacić również Piotr Głąb kandydat PO do rady powiatu i prezes innej spółki wodociągowej.
 
W artykule przytacza się też nagranie rozmowy Roberta S. z Sylwią T. która początkowo obciążyła działaczy PO swoimi zeznaniami dla prokuratury jakoby mieli jej płacić za zbieranie głosów. Opowiedziała o tym również w reportażu dla lokalnej wałbrzyskiej telewizji Dami, po czym złożyła oświadczenie jakoby zeznawała po namowie Roberta S. który za obciążanie polityków PO miał jej zapłacić. Rozmowa Roberta S. z Sylwią T. sugeruje że pierwotna wersja wydarzeń była prawdziwa.
 
Prokuratura przesłuchała kilkakrotnie Roberta S. na ponowne przesłuchanie nie stawiła się natomiast Sylwia T.
 
We wtorek Prokuratura Okręgowa w Świdnicy rozpatrzy wniosek kandydata na prezydenta Wałbrzycha z ramienia Stowarzyszenia Dolny Śląsk XXI Patryka Wilda, który chce unieważnienia wyborów prezydenckich w Wałbrzychu co oznaczało by konieczność ich ponownego przeprowadzenia.

Społeczność

UPA