Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 10 gości.

Protest Polskiej Partii Pracy i "Sierpnia 80" przed lubelskim NFZ

Protest Polskiej Partii Pracy w Lublinie 5 stycznia 2011

5 stycznia działacze Polskiej Partii Pracy – „Sierpień 80″ oraz Wolnego Związku Zawodowego „Sierpień 80″ protestowali przed siedzibą Narodowego Funduszu Zdrowia w Lublinie.

W akcji, która zainaugurowała kampanię „Bronimy publicznej służby zdrowia!” na terenie województwa lubelskiego, uczestniczyło kilkanaście osób. Protestujący mieli ze sobą transparenty z napisem „Stop likwidacji”, a także „Przychodnia PZL-Świdnik S.A.”, flagi związkowe i partyjne oraz gwizdki. Rozdawano biuletyny informacyjne na temat patologii w służbie zdrowia za rządów Platformy Obywatelskiej.

Działacze partii i związku pikietowali przeciwko odmowie zakontraktowania przez lubelski NFZ usług na działalność Ośrodka Rehabilitacji w PZL-Świdnik S.A. oraz usług lekarzy specjalistów w Przychodni Zdrowia PZL-Świdnik S.A. (okulista, neurolog, ginekolog, laryngolog) na 2011 rok. Zdaniem protestujących zmierza to w praktyce do likwidacji lub znacznego ograniczenia działalności przychodni z której korzysta 3 tysiące pracowników zakładu oraz ich rodziny.

Podczas pikiety przemawiał przewodniczący WZZ „Sierpień 80″ Andrzej Borys, który zakreślił sytuację zakładowej przychodni w Świdniku, wspominając m.in., że decyzja NFZ jest tym bardziej niezrozumiała iż w firmie wybudowano nowy budynek, który miał w części służyć właśnie przychodni.

(więcej informacji o proteście http://www.kurierlubelski.pl/wiadomosci/353503,lublin-lekarze-i-zwiazkow...)

ZOBACZ FILM Z PIKIETY

See video

 Szymon Martys z PPP – „Sierpień 80″ przybliżył cele ogólnopolskiej akcji „Bronimy publicznej służby zdrowia!” i podkreślił, że akcja na terenie województwa będzie kontynuowana i liczy, że włączą się w nią także związki zawodowe pracowników służby zdrowia oraz społeczności lokalne.

Społeczność

BLOOD