Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 15 gości.

Wielka Brytania: 600 osób umarło z pragnienia w domach opieki

emeryt.jpg

Jak donosi brytyjski prawicowy dziennik "Daily Mail" w ciągu ostarnich 5 lat w brytyjskich państwowych domach opieki dla osób starszych z pragnienia i głodu zginęło nawet ponad 600 pensjonariuszy.
 
Na polecenie dziennika, pracownicy Narodowego Urzedu Statystycznego przeanalizowali akty zgonów pensjonariuszy domów "spokojnej" starości w Anglii i Walii w latach 2005-2009. Wśród nich eksperci naliczyli prawie 667 ofiar odwodnieni i 157 ofiar śmierci z niedożywienia.
 
Dziennik podkreśla że jest to skutek zbyt małej liczby opiekunów w tych placówkach oraz czasem nawet przypadków znęcania się nad nimi. W zeszłym roku media informowały o śmierci kilkunastu starszych osób które zmarły w wyniku przywiązywania, krępowania i przygniatania materacami. W związku z tym skandalem zamknięto kilka domów "spokojnej starości" cieszących się najgorszą renomą.
 
Daily Mail obciąża tymi tragicznymi zdarzeniami rząd Labour Party. Krytykuje również cały system który nie jest w stanie zapewnić opieki starszym ludziom mimo iż kosztuje często nawet 600-800 funtów tygodniowo.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Pokój i ziemia