Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 93 gości.

Sejm wprowadził odpłatność za drugi kierunek studiów

z5854676X.jpg

Jak donosi portal Lewica.pl 4 lutego Sejm RP przegłosował ustawę wprowadzającą odpłatność za drugi kierunek studiów wyżyszch. Studiowanie na pierwszym kierunku nadal będzie bezpłatne natomiast na drugim kierunku jeśli po pierwszym roku student nie uzyska średniej upoważniającej do uzyskiwania stypendium naukowego będzie musiał płacić za kontynuowanie nauki.
 
Podczas głosowania za było 202 posłów Platformy Obywatelskiej i 27 z Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz 2 posłów Sojuszu Lewicy Demokratycznej (Anita Błochowiak i Sławomir Kopyciński). Przeciwko było 137 posłów z Prawa i Sprawiedliwości, 13 z klubu poselskiego "Polska Jest Najważniejsza" oraz jeden poseł Sojuszu (Zbigniew Kruszewski).
 
Teraz ustawa trafi do Senatu i jeśli on również przyjmie ją kwestią jej przyjęcia pozostanie tylko i wyłącznie dołączenie parafki liberalnego prezydenta Bronisława Marii Komorowskiego.
 
Projekt popierają organizacje pracodawców prywatnych, organizacje zrzeszające rektorów szkół wyższych oraz... Parlament Studentów RP.

Portret użytkownika dos
 #

1. Błochowiakowa błysnęła 2 raz po komisji Rywina.

2. Reakcja lewicy jest też mało konkretna. Chyba największa lewicowa organizacja studencka DZS: http://www.demokratyczne.pl/ Nic nie napisało na ten temat na swojej stronie. W ogóle z jej lektury wynika że ważniejszy jest proces boloński niż faktyczne wprowadzenie płatności za drugi kierunek studiów.

 

Społeczność

dzierżyński