Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 11 gości.

KRLD: Kim Dzong Il obchodzi 69 urodziny

Kim Dzong Il

Korea Północna obchodzi w środę uroczyście 69 rocznicę urodzin swego przywódcy Kim Dzong Ila.

Według oficjalnej agencji prasowej KCNA "cały kraj przepełniony jest dumą i radością". Z okazji urodzin przywódcy mają odbyć się m. in. występy artystyczne, festiwal filmowy, pokaz pływania synchronicznego i wiele innych imprez. Zaprezentowana ma być wyhodowana specjalna odmiana begonii o nazwie Kimdzongilia, dedykowanej wodzowi. Z samolotów - jak informuje KCNA - zrzucane są na osiem wysp na Morzu Żółtym, jak co roku słodycze, drobne podarki i herbatniki.

Jednak według opracowywanego w Seulu internetowego dziennika "The Daily NK", wydawanego przez przebywających w Korei Południowej opozycjonistów północnokoreańskich, zwyczajowe rozdawnictwo artykułów żywnościowych będzie w tym roku ograniczone. Przyczyną są dotkliwe braki w tej dziedzinie. Jak informuje "The Daily NK", ograniczenia dotkną zwłaszcza prowincję. Zazwyczaj władze rozdawały tam racje ryżu lub kukurydzy.

Portret użytkownika Zdzichu1010
 #

Niech już te kimy pozdychają bo służą jako straszak burżujów. To przez nich ludzie mają takie a nie inne wyobrażenie o komuniźmie. Poza tym nie wydaje się aby oni- dynastia żyjąca w luksusie mieli cokolwiek wspólnego z komunizmem. Raczej z burżuazją. Ten mały frajer wozi swoją dupę mercedesem kiedy cały naród pracuje.

 
Portret użytkownika uno
 #

Niech zdychają! No może z wyjątkiem tego, który jest ambasadorem w Warszawie. Ponoć jest w niełasce i jakby nad nim popracować to noże udałoby się wykierować gościa na człowieka i porządnego komunistę.

 
Portret użytkownika Zdzichu1010
 #

on chyba należy do tej ich familii.. te szczury są wszędzie

 
Portret użytkownika uno
 #

Człowiek rodząc się familii sobie nie wybiera. Nie wiem z jakiego powodu popadł w niełaskę. Tak sobie spekuluję, bo dobrze byłoby złapać w KRLD jakiś punkt zaczepienia dla programu demokratycznego socjalizmu. "Od dołu" raczej tam nie wejdziemy, bo reżim trzyma wszystko za mordę. Jedyna szansa to wejście "od góry" przez jakiegoś "nawróconego na prawdziwy komunizm" członka dynastii, którego tamtejsza bezpieka nie ruszy.

 
Portret użytkownika Zdzichu1010
 #

nie wiem jak wygląda sytuacja z tym facetem ale ta rozmowa skłoniła mnie do przejrzenia strony ambasady krld... i zakładka "Biznes" potwierdziła moje obawy co do "komunizmu" panującego w krld

 
Portret użytkownika uno
 #

Bez przesady
Wszystkie kraje, które obaliły kapitalizm utrzymywały jakieś stosunki handlowe ze światem kapitalistycznym, a ponieważ były to kraje zacofane zmuszone do importu technologii z zachodu, na zakup licencji musiały zdobywać dewizy eksportując przeważnie żywność i surowce. KRLD cierpi na chroniczny brak dewiz, a wszystkie surowce energetyczne, które musi importować, wyceniane są w USD.

Ten biznes nie za bardzo im wychodzi. Chcieli pójść śladem Chińczyków tworząc specjalne strefy ekonomiczne, takie zamknięte enklawy kapitalizmu, gdzie sprzedawaliby kapitałowi tanią siłę roboczą za upragnione dewizy. Ten pomysł nie wypalił, bo Chiny i Indie oferowały równie tanią bądź tańszą siłę roboczą a do tego ogromne rynki zbytu. O ile pamiętam to tylko Japończycy utworzyli tam jakieś montownie, ale generalnie kapitał olał ofertę KRLD. Dlatego wysyłają robotników nawet do Polski, byleby tylko zdobyć dewizy na zakup paliw oraz kawioru i pornosów dla Kima. Nadal jednak jest to jakiś maksymalnie zdegenerowany system post-kapitalistyczny, ale kapitalistyczne stosunki produkcji w odróżnieniu od Chin, czy Wietnamu nie zostały tam jeszcze przywrócone.

 
Portret użytkownika Lord Dragon
 #

Co im z tego że się nie przepracują skoro oni chodzą non stop o suchym pysku?

 
Portret użytkownika Egalitarny1917
 #

Co za ciekawe komentarze dosłownie trockiści w służbie imperializmu.

 
Portret użytkownika uno
 #

Egalitarny1917

Rozumiem, że każdy kto nie jest w służbie reżimu Kimów, jest automatycznie w służbie imperializmu. A tymczasem Kimy też chciały oddać swoich poddanych na służbę do imperialistów, tylko imperialiści podziękowali, bo mają już pod dostatkiem niewolników w Chinach, Indiach i Azji Pd-Wsch.

 
Portret użytkownika Zdzichu1010
 #

Egalitarny1917 wypierdalaj rewizjonisto!

 
Portret użytkownika Egalitarny1917
 #

Jaką służbę do imperialistów?
Ach ten straszliwy reżim Kimów ale my dzięki Bogu wszechmogącemu żyjemy w Wolnej i demokratycznej Polsce!
Żałośni jesteście żadni z was komuniści a banda utopistów wierząca burżuazyjnej propagandzie.

 
Portret użytkownika Egalitarny1917
 #

Rewizjonizm to akurat specjalność trockistów którzy nawet Trockiego nie rozumieją nie mówiąc już o materializmie dialektycznym i ogólnie marksizmie.
To dzięki Kimom rewizjoniści jeszcze nie przejęli władzy w KRLD choć nie mówię że socjalizm jest tam idealny ale to głównie wina problemów gospodarczych.

 
Portret użytkownika tres
 #

W sprawie czym jest rewizjonizm i czyją jest specjalnością polecam tekst http://1917.net.pl/?q=node/2784

Prawda że dzięki Kimom rewizjoniści tacy jak w sąsiednich Chinach nie doszli do władzy i nie odrestaurowali kapitalistycznych stosunków produkcji, choć ciężko na obecną chwilę przypuszczać co zrobi następca tronu, ukochany syn wodza, Kim Dzong Un.

Cały problem z KRLD jest taki, że system ten, oparty na idiotycznej teorii samowystarczalności maleńkiego, pozbawionego surowców naturalnych kraju (czytaj stalinowski "socjalizm w jednym kraju" rozdęty do karykaturalnych rozmiarów) , nie ma na obecną chwilę najmniejszych perspektyw rozwoju gospodarczego w kapitalistycznym otoczeniu.

 
Portret użytkownika uno
 #

Egi
Jeżeli uważasz, że tam jest socjalizm, to co Cię powstrzymuje przed udaniem się do tego Raju? Będziesz egalitarnie wpierniczał kotleciki z trawy, podczas gdy Kim, w elitarnym gronie, będzie rozprawiał o szczęściu ludzkości popijając szampana, przegryzając kawiorem i degustując potrawkę z płetwy rekina.

Przy tym feudalnym despocie imperialiści to cieniasy i nędzarze. Żaden burżuj nie ma na własność całego kraju z 17 milionami poddanych, a Kim - choć nie formalnie - to jednak w praktyce ma. I choć prawo "socjalistycznej" Korei nie przewiduje instytucji dziedziczenia władzy - to praktyka ma to gdzieś - jest dynastyczne dziedziczenie, pierwsza na świecie czerwona monarchia.

 
Portret użytkownika Egalitarny1917
 #

Uno widzę że "Nasz Dziennik" czytasz czy może z Wyborczej masz takie informacje?

 
Portret użytkownika uno
 #

Rozumiem, że dziedziczenie władzy w rodzinie Kimów to wymysł naszych prawicowych gadzinówek, a w KRLD władzę sprawują rady delegatów robotniczych? Głodu pewnie też tam nigdy nie było, bo gdyby był to Kim głodowałby razem z robotnikami i byłby szczuplutki. Jego nalana morda jest natomiast niepodważalnym dowodem koreańskiego dobrobytu i obfitości.

 
Portret użytkownika Zdzichu1010
 #

Egalitarny1989 geniuszu przeczytaj to co wczesniej napisalismy... a jak tak go lubisz to pojedz tam.. moze ci kim da polizac pierscionek u reki

 
Portret użytkownika Egalitarny1917
 #

Zdzichu jak na razie to ty i twój przyjaciel Uno nie napisaliście nic poza burżuazyjnymi bredniami no ale wy rewizjoniści macie to do siebie że uwierzycie we wszystko co burżuj powie i tym samym stajecie na pozycjach proimperialistycznych i kontrrewolucyjnych.
Kapitaliści nie atakują tak rewizjonistów jak ideowych komunistów nic dziwnego w końcu historia pokazała że rewizjoniści i oportuniści to większe zagrożenie dla budowy socjalizmu niż kapitalistyczne supermocarstwa.

 
Portret użytkownika uno
 #

Egalitarny
Jedź do Kima, tam twoje miejsce, tam będziesz szczęśliwy. W Polsce kolegów nie znajdziesz.

 
Portret użytkownika Lord Dragon
 #

Ale go zgasiłeś :)

 
Portret użytkownika Egalitarny1917
 #

Nie potrzebuję przyjaciół w postaci proimperialistycznych trockistowskich lunatyków którzy i tak nigdy nic nie osiągną :)
Banda utopijnych nieudaczników.
Wszystkich prawdziwych komunistów i obrońców Korei Północnej zachęcam do stworzenia Polskiego komitetu Frontu Antyimperialistycznego obrony KRLD.
Więcej tutaj:
http://nazbolpolska.blogspot.com/2011/01/wezwanie-rewolucyjnego-frontu.html
kontakt: rafpolska@vp.pl

 
Portret użytkownika cuatro
 #

Z twoich wypocin egalitarny stwierdziłem, że jesteś stalinistą, bo jak ty uważasz, że Korea Północna to normalny, zwyczajny kraj gdzie panuje demokracja,równość, sprawiedliwość, a ludzie są szczęśliwi i radośni oraz wielbią z własnej woli swojego "wielkiego wodza", dzięki któremu słońce świeci nad krajem to jesteś w błędzie. Korea Północna to nic innego jak spotęgowana stalinowska dyktatura (która tylko pogarsza opinię komunizmu), której nie powinno się bronić lecz tępić. Nadal broń tych skur... a daleko zajedziesz. Polecam ci abyś obejrzał filmy na temat życia zwykłych obywateli w Korei Północnej jak np. "Dzieci złego państwa", zobaczymy czy nadal będziesz ich lizusem, chyba że odpowiada ci takie karcenie ludzi, a takich sadystów nie powinno się utożsamiać z komunizmem i socjalizmem, ponieważ ich taktyka działania daleko mija się z celem ideologii komunistycznej i socjalistycznej.

 
Portret użytkownika Egalitarny1917
 #

Kolejna propagandówka w stylu "Soviet Story" tak się składa że widziałem to dziadostwo i niema tam nic przekonywującego poza paroma obdartymi dzieciakami z którymi nikt nie chce się podzielić żarciem a w tle widać obżerających się koreańczyków więc to wina samych ludzi a nie władz które najprawdopodobniej niewiedzą nawet o takich przypadkach.
Ciekawe czemu trockistowskie pachołki amerykańskiego imperializmu nie zaakceptowały mojego poprzedniego komentarza?

 
Portret użytkownika Egalitarny1917
 #

Tak się za to żyje w kraju wolności i demokracji czyli Korei Południowej
http://www.youtube.com/watch?v=-WA-MDBL22M

 
Portret użytkownika Zdzichu1010
 #

Skoro uważasz że jesteśmy tacy jak nas opisałeś to po co cały czas tracisz nasz czas na stronie Trockistów. Zajmij się swoją faszysto.

 
Portret użytkownika cuatro
 #

W ogóle zastanów się egalitarny co ty wypisujesz, kogo ty bronisz. To nie są normalni ludzie, tylko zbrodniarze, którzy swoich obywateli mają za nic. Jak ci pasuje głód, brud i niewolnicza praca to raczej nikt nic nie ma przeciwko abyś tam pojechał...

 

Społeczność

Obama rev