Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 17 gości.

Kraków: Pikieta pod agencją pracy tymczasowej

ottobanner.png

Centrum Informacji Anarchistycznej poinformowało o pikiecie Ogólnopolskiego Związku Zawodowego "Inicjatywa Pracownicza" która odbyła się wczoraj przed siedzibą agencji pracy tymczasowej OTTO w Krakowie. Protestoiwano przeciwko nie realizowaniu warunków umów jakie zapewniała swoim klientom jeszcze przed wyjazdem do pracy za granicą, takie jak: nieregularne godziny pracy, nie zapewnianie pracy w obiecanym wymiarze, bardzo niski standard warunków mieszkaniowych i jednoczesne potrącanie wysokich kwot z wynagrodzenia za „wynajem hotelu”.
 
Pracownicy Agencji zaprosili przedstawicieli związku do rozmów i zapewnili że będą się starali wyjaśnić przedstawiane zarzuty i zapobiec przyszłym nieprawidłowościom.
 
OTTO to agencja pracy, która wysyła pracowników za granicę m.in do coraz popularniejszej ostatnio Holandii, gdzie wg. nieoficjalnych danych ma pracować już 150 tysięcy Polaków, głównie w rolnictwie i budownictwie. Ostatnio pojawił się szereg publikacji medialnych m.in w głównych mediach burżuazyjnych jak "Gazeta Wyborcza" który naświetlił problemy Polaków tam pracujących dotyczących niezapewniania im gwarantowanego czasu pracy (przez co mają problemy z utrzymywaniem się za granicą) i warunków mieszkaniowych.
 
Podobne akcje odbyły się już w Holandii, na Słowacji oraz w Polsce w Warszawie i w Gliwicach. Organizowały je środowiska anarchistyczne i anarchosyndykalistyczne.

Portret użytkownika norbo
 #

Bunker - ETT Ra Ta Ta

ETT - Empresa de trabajo temporal - Przedsiebiorstwo pracy czasowej


(...)
tres días nada mas luego otra vez al paro
- 3 dni nie więcej potem znów na bezrobocie
le llamaremos si es un buen esclavo
- zadzwonimy jeśli jest [Pan/Pani] dobrym niewolnikiem
(...)

 

Społeczność

Sierp i młot