Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 8 gości.

Egipt: 15 000 robotników w Al-Mahalla al-Kubra strajkuje mimo rządowego ukazu

Egipt robotnicy Misr Spinning and Weaving 16 lutego 2011

Robotnicy zatrudnieni w największej egipskiej fabryce kontynuują strajk, jak wynika z informacji przekazanych w sobotę 19 lutego. Strajkujący sprzeciwiają się rządzącej wojskowej juncie.

Około 15 tysięcy robotników z fabryki Misr Spinning and Weaving - która zatrudnia 24 tysiące ludzi i leży w mieście Al-Mahalla al-Kubra w delcie Nilu już czwarty dzień wiecuje przed budynkiem administracji fabryki, jak informuje Centrum Związków Zawodowych i Służb Pracowniczych.

Robotnicy nie zakończą protestów dopóki ich podstawowe żądanie nie zostanie spełnione - czyli nie zostanie usunięty skorumpowany dyrektor Misr Spinning and Weaving, Fuad Abdel Alim

W piątek 18 lutego Najwyższa Rada Sił zbrojnych, rządząca krajem po ustąpieniu Hosniego Mubaraka stwierdziła że "strajki godzą w bezpieczeństwo narodowe i nie będą już tolerowane"

Wg. wojskowej junty "niektóre grupy organizujące protesty które mogą pogorszyć stan gospodarki kraju"

"kontynuacja niestabilności i jej konsekwencje mogą zaszkodzić bezpieczeństwu narodowemu"

"Najwyższa Rada Sił Zbrojnych nie pozwoli na kontynuacje tych bezprawnych aktów. Zostaną podjęte środki prawne dla przywrócenia bezpieczeństwa narodowego"

Robotnicy Misr Spinning and Weaving Company rozpoczęli swoje protesty 10 lutego w akcie sprzeciwu wobec władzy Mubaraka.

Strajk został zawieszony po ustąpieniu dyktatora, lecz we środę 16 lutego rozpoczął się ponowie, z żądaniem wyższych prac i usunięcia kierownictwa.

Misr Spinning and Weaving jest największą fabryką w egipskim przemyśle tekstylnym. Przemysł tekstylny jest jednym z najważniejszych działów egipskiej gospodarki i zatrudnia 48% pracującej w przemyśle siły roboczej

Społeczność

USRR