Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 16 gości.

Tychy: Dziś kolejne negocjacje płacowe w Fiacie

Fiat

Dziś kolejne negocjacje płacowe w Fiacie. Wczorajsze zakończyły się fiaskiem. Przedstawiciele strony związkowej domagają się od 500 do 850 złotych podwyżki - Fiat chce dać nieco ponad sto złotych i kilkadziesiąt złotych premii od czerwca.

Negocjacje płacowe rozpoczną się po południu w spółce Fiat Auto Poland pomiędzy związkowcami z Solidarności, a zarządem. Jak podkreśla liderka związku Wanda Stróżyk trzeba rozmawiać - to jedyny sposób, by nie doprowadzić do otwartego konfliktu.

Jeśli postulaty nie zostaną spełnione związek zawodowy Sierpien'80 już teraz zapowiada protesty. Jak dodał jego lider Bogusław Ziętek, działacze domagają się także załatwienia sprawy dotyczącej mobbingu i szantażu stosowanego - ich zdaniem - w stosunku do pracowników w tyskim zakładzie. Ziętek nie widzi jednak szans na porozumienie w żadnej ze spraw. Wśród żądań działacze wymieniają m.in. zbiorową podwyżkę o tysiąc złotych. Ponad miesiąc temu siedem z ośmiu związków zawodowych działających w spółce podpisało porozumienie z zarządem firmy.

Związkowcy zgodzili się na podwyżkę płacy zasadniczej średnio o 300 złotych oraz dodatek w wysokości 700 złotych za pracę w weekend. Porozumienia nie podpisała jedynie Solidarność. Związek nie zgadza się na zlecanie pracy zbiorowej w dni wolne.

Społeczność

USRR