Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 28 gości.

Liberalny talib przeciwko demontażowi kasyna

Balcerowicz

Polski nie stać na demontaż drugiego filara systemu emerytalnego - powiedział profesor Leszek Balcerowicz. Zapowiedział publikację "białej księgi czarnej propagandy" w sprawie reformy emerytalnej.

"Istotą propozycji rządowej jest właściwie to, co od dawna proponował PSL. Dla PSL, zwłaszcza dla jego sztandarowej przedstawicielki - pani minister Fedak - OFE są niedobre" - podkreślił w środę na konferencji prasowej w Katowicach Balcerowicz. Zaznaczył, że rządowe propozycje zakładają drastyczne i trwałe obniżenie składki do drugiego filara. Przy tak drastycznie obciętej składce do OFE bardzo trudno będzie poprawić funkcjonowanie tych funduszy - mówił.

We wtorek rząd zdecydował, że składka przekazywana z ZUS do OFE zostanie zmniejszona z 7,3 proc. do 2,3 proc., a potem będzie stopniowo wzrastać, by w 2017 r. osiągnąć 3,5 proc. Pieniądze, które zamiast trafić do OFE, pozostaną w ZUS, pójdą na specjalne indywidualne subkonta. Zasady dziedziczenia pieniędzy na subkontach w ZUS będą takie same, jak w OFE. Środki te będą też waloryzowane o wskaźnik wzrostu gospodarczego z ostatnich 5 lat i inflacji. Rząd chce, by zmiany weszły w życie od 1 maja.

Portret użytkownika tres
 #

A co na gderanie Balcerka powiedział ulubieniec komentatorów tego portalu, Vincent http://1917.net.pl/?q=node/4510. Mamy rok wyborczy a głosami samym biznesmenów wyborów się nie wygra. Każdy porządny polityk to wie, także liberałowie. Tylko idiota Balcerowicz tego nie rozumie.

 
Portret użytkownika Marat
 #

Czy ten rostowski to jakiś wasz ulubieniec? tydzień bez artykułu w tonie sprzyjającym tej gnidzie to tydzień na tym portalu stracony?

 

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Ernst Thälmann - Sohn seiner Klasse