Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 20 gości.

Warszawa: Pielęgniarki z OZZPiP zakończyły protest w Sejmie

Pielęgniarki w sejmie

Pielęgniarki z OZZPiP zakończyły prowadzony od dziewięciu dni protest w Sejmie. O godz. 15 udają się na spotkanie z prezydentową Anną Komorowską - poinformowała przewodnicząca związku Dorota Gardias.

"Uznałyśmy, że dzisiaj opuścimy galerię sejmową, ponieważ nadszedł taki czas, że zapoznałyśmy społeczeństwo z naszym problemem przez nasz dziewięciodniowy pobyt tutaj, zapoznaliśmy rząd z naszym problemem" - powiedziała na briefingu w Sejmie jedna z protestujących, Lilianna Pietrowska.

"Jest szansa na jakiś dialog i ostateczne rozwiązanie" - zaznaczyła. "To już dziewiąty dzień i jesteśmy już zmęczone" - dodała. Podkreśliła, że lekarz po piątkowych badaniach stwierdził, że trzy z pięciu głodujących pielęgniarek muszą zakończyć protest ze względu na stan zdrowia.

Gardias podkreśliła, że na spotkanie do Pałacu Prezydenckiego udadzą się wszystkie protestujące, "bo wszystkie dostały zaproszenie od pani prezydentowej (...) i każda z nas pójdzie na zaproszenie do pani prezydentowej".

Przewodnicząca dodała, że pielęgniarki czekają na zaproszenie od prezydenta Bronisława Komorowskiego. Chcą mu przedstawić "argumenty dotyczące ustawy o działalności leczniczej".

PAP

Portret użytkownika norbo
 #

Ile zarabia pielęgniarka? Kto napisze? Ile, tak naprawdę, zarabiają pielęgniarki? Czekam na odpowiedz jakiejś pielęgniarki, nie kolejnego pismaka. Tymczasem...

(...) pielęgniarka z bloku operacyjnego chirurgii (...) Codziennie rano przychodzę do pracy i jestem tu tyle, ile trwają zabiegi. Czasami 14 godzin, ale zwykle krócej. Nie wyobrażam sobie, żebym znów miała pracować na etacie - podkreśla. Przyznaje też, że dla niej kontrakt jest lepszy, bo więcej zarabia. Wprawdzie sama płaci składki zdrowotne i odprowadza podatki, nie ma też płatnego urlopu, ale dostaje na rękę 6 tys. zł a nie 1,5 tys. Aneta Tomczuk zna wiele pielęgniarek, które pracują na kontraktach i według niej żadna z nich nie chce wrócić do etatu. - Nie wiem, o kogo walczyły te panie w Sejmie - mówi.

Ile zarabia pielęgniarka w stolicy? Nawet 6 tys. zł

..."zwykle krócej" - to może tylko 12 godzin? Policzmy: 12 godzin razy 20(?) dni w miesiącu to daje 240 godzin miesięcznie, teraz podzielmy 6000 przez liczbę godzin (240) i otrzymujemy 25 złotych.... [nieco ponad 6 euro] To na bloku operacyjnym, strach pomyśleć ile zarabia taka "zwykła pielęgniarka", 15? 10?????

A teraz pytanie zasadnicze: jak uzasadnić 4500 miesięcznie różnicy pomiędzy kontraktem i etatem???

 

Społeczność

Niech żyje rewolucjca socjalisyczna