Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 8 gości.

Pochody 1-majowe

swieto_pracy.png

Wprawdzie przedstawiciele polskiej "lewicy" w postaci SLD, a przynajmniej tak się określających, zrezygnowali z pochodu z okazji 1-go Maja, jednak nie oznacza to, że takowe się nie odbędą!

Na dzień dzisiejszy posiadamy informacje na temat dwóch:

Pochód organizowany w Warszawie przez Piotra Ikonowicza nosić będzie nazwę "Marsz pustych garnków" i rozpocznie się o godzinie 10:00 przy rondzie Charlesa de Gaulle’a. Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą garnka lub pokrywki oraz drewnianej łyżki, a po wszystkim zapraszają na arabską fiestę.

Natomiast pochód łódzki organizowany jest przez większą ilość organizacji: Młodych Socjalistów, stowarzyszenie Nowy Obywatel, Klub Krytyki Politycznej, Zielonych 2004 oraz Kooperwatywę Spożywczą. Zaczyna się o godzinie 13:00 w Pasażu Schillera, a ukoronowany zostanie koncertem Zbigniewa Stefańskiego w klubie "Luka".

Wszystkich serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału!

Portret użytkownika Niosący_Światło
 #

Pochód w Łodzi to chyba jakieś nieporozumienie...Zieloni2004 partia złożona z liberałów, feministek, homoseksualistów i innych dziwolągów do spółki z Młodymi $ocjalistami i arcymodnym wśród kawiorowej "lewicy" Klubem Krytyki Politycznej.

 
Portret użytkownika tres
 #

Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma.

Osobiście nie przepadając za w/w towarzystwem znacznie bliżej nam do Ikonowicza. Choć na jego temat też swoje zdanie mamy http://1917.net.pl/?q=node/3273

Jesteśmy jednak zdecydowani, żeby w imię ratowania Święta Pracy zasilić jego pochód. Wszystkich naszych sympatyków zachęcamy do tłumnego przybycia

 
Portret użytkownika jacek r.
 #

Macie słabe informacje demonstracje pierwszomajowe oprócz Warszawy i Łodzi odbywają się tez w Nowej Soli - organizuje OZZ Inicjatywa Pracownicza i we Wrocławiu - organizuje PPS.

 
Portret użytkownika Lord Dragon
 #

Poproszę o jakieś informacje na temat obchodów Dnia Zwycięstwa. Rok temu były one dość duże, organizowane przez Europejską Partie Lewicy (EPL) http://www.0805.eu/

 
Portret użytkownika Niosący_Światło
 #

Trzeba przyznać że gdy powstawała IP to rychło wyczekiwałem chwili gdy przestaną istnieć, ale oni działają i nawet rozwijają się (co prawda bardzo powoli, śmierć Szarego to jednak dla nich duży cios).

 
Portret użytkownika tres
 #

Jacek

w takim razie poprosimy o bardziej szczegółowe informacje (miejsce i godzina) nt. pochodów w Nowej Soli i we Wrocławiu. Chętnie umieścimy na naszej stronie, aby poinformować naszych czytelników z tych miast/regionów chcących podtrzymać tradycje obchodzenia robotniczego święta

 
Portret użytkownika jacek r.
 #

Śmierć Szarego i Rafała Górskiego z Krakowa faktycznie mocno osłabiły IP jako związek , ale ostatnio rozwijamy się w np. w lubuskim zarejestrowaliśmy dwie nowe komisje w służbie zdrowia w Gorzowie i w Zielonej Górze, prowadzone są cały czas działania w Goleniowie w tamtejszej strefie ekonomicznej , wychodzimy coraz bardziej poza środowisko anarchistyczne przynajmniej u nas w regionie za co jesteśmy mocno atakowani przez ortodoksów z ZSP i portalu CIA

 
Portret użytkownika jacek r.
 #

Demonstracja w Nowej Soli zaczyna się o godz. 12.00 spod pomnika Bohaterów Broni przy ulicy Gimnazjalnej , Hasło Nie dla pracy czasowej ! W obronie praw lokatorów! Dzień wcześniej w Poznaniu odbędzie się debata poświęcona sprawom lokatorskim na skłocie Rozbrat . We Wrocławiu zaczynają o 14.00 spod Urzędu Wojewódzkiego Plac Powstańców Warszawy

 
Portret użytkownika cinco
 #

Ok, dzięki za informacje. Część z nich już co prawda posiadamy, ale, co być może sam przyznasz, najlepiej chyba będzie poczekać i pozbierać więcej takich informacji (a wraz ze zbliżaniem się początku maja przybywa ich) nt. organizacji pochodów w różnych miastach/regionach, by potem zebrać je uporządkowane wszystkie razem.

Informacje powyżej służą m.in. dwóm celom:
- pokazać, że mimo rezygnacji z obchodów wśród partii określających się jako lewicowe, pochody się odbędą;
- wskazać "pewnym osobom", że o Święcie Pracy pamiętamy aż za dobrze.

 
Portret użytkownika Niosący_Światło
 #

Kilka lat temu pracowałem z człowiekiem IP, co prawda nie mogliśmy dojść do porozumienia w kwestii światopoglądowej to jednak imponowała mi jego chęć działania. Jako że nie mógł znaleźć ludzi chętnych do założenia związku, (tylko po to przyszedł do pracy na zakład) to dość szybko zmienił miejsce zatrudnienia.
Lepiej wrzucać info o działaniach IP niż degeneratów i zboczeńców z Zielonych2004.

 
Portret użytkownika cinco
 #

Bardzo wielce pana przepraszamy, ale w obecnej sytuacji, gdy redykalna lewica jest tak zmarginalizowana, musimy, chcąc czy nie chcąc, wspierać i informować o KAŻDYM pochodzie czy innym sposobie obchodzenia Święta Pracy (byle odwoływał się on do robotników lub ich praw), nawet, jeśli jest on organizowany przez "tęczowe, lewicowe organizacje".

W innym przypadku możemy postępować niczym KPP i im podobne - wyjść z czerwoną flagą śpiewając "Międzynarodówkę"... W liczbie 5-iu - 10-iu osób.

Oczywiście - doceniamy ludzi poświęconych sprawie robotniczej. Rzecz w tym, że na chwilę obecną nie jest ich zbyt wielu, tak więc nie stoimy w sytuacji, gdy mamy większy wybór.

 
Portret użytkownika KMPRadom
 #

KPP, KMP, oraz inne lewicowe organizacje urządzają obchody 1 Maja w Radomiu. Zapraszamy wszystkich chętnych z ziemi radomskiej i nie tylko.
Wszystkich chętnych prosimy o kontakt z tow. Jakubem w celu uzyskania bliższych informacji.
GG do Tow. Jakuba: 10843351
NIECH SIĘ ŚWIĘCI PIERWSZY MAJA!!!

 
Portret użytkownika Niosący_Światło
 #

Ikonowicz często maszerował wespół z anarchistami, czy w tym roku będzie podobnie? ("marsz pustych garnków" w Trójmieście organizowała bodajże FA). Często zdarzało się że anarchiści wrogo reagowali na widok komunistów w pochodach 1-majowych, jak będzie w tym roku?

 
Portret użytkownika tres
 #

W tym roku anarchiści jadą sobie do Nowej Soli więc żadnych "jatek" nie będzie

 
Portret użytkownika Angelika
 #

Niosący_Światło, pt., 22/04/2011 - 22:11

Już Cię nie lubię - domyśl się dlaczego "dziwolągu" !

 
Portret użytkownika CHErwony1980
 #

Nie tylko te organizacje idą w Łodzi na manifestację, Łódzka Nowa Lewica również w tym roku idzie w Marszu Niezadowolenia, więc nazywanie czerwonego pochodu nieporozumieniem jest nie na miejscu. Co do Obywatela i Krytyki Politycznej zgadzam się to liberałowie, ale MS czy Zieloni2004? Określenie dziwolągi jest nadużyciem.

 

Społeczność

Ochotnik