Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 8 gości.

Wielka Brytania: Bogate życie monarchów na koszt państwa

Burżuazyjne życie monarchów

Jak poinformował portal Lewica.pl, ślub księcia Williama z Kate Middleton, który odbędzie się 29 kwietnia, będzie kosztował ok. 20 mln dolarów. Zaproszono na niego prawie 2 tys. osób. Sam pierścionek zaręczynowy to równowartość prawie 125 mln zł, a potrzebne do ceremonii dekoracje - ponad 2 mln zł.

Całkowity koszt utrzymania monarchii w latach 2009/10 (od końca marca do końca marca) wyniósł 38,2 mln funtów szterlingów. Królowa Elżbieta II dostała z tego 7,9 mln funtów na opłacenie służby i pokrycie innych wydatków czy byle zachcianki "wielkiej damy". W roku bieżącym rodzina królewska wyda o 3 mln funtów mniej, co oznacza, że na jej utrzymanie przeciętny Brytyjczyk będzie musiał wyłożyć 62 pensy.

Z informacji podanych przez "Sunday Telegraph" wiadomo jednak, że królowej brakuje pieniędzy, a jej fundusz awaryjny wyczerpie się w 2012 r. Co więcej, roczne wydatki monarchini sięgają blisko 15 mln funtów rocznie. To o 7 mln więcej, niż wynosi zapomoga, przyznawana w ramach listy cywilnej.

Portret użytkownika RedCollectivist
 #

Jak się czyta takie coś to nóż się w kieszeni otwiera.

Dopisek usunięty ze względu na treść narażającą twórców portalu na odpowiedzialność karna- dop. Dos

 
Portret użytkownika Samuel
 #

Brytyjczyk do monarchii przywiązany, to płaci...

Najbardziej denerwujące jest to, że także u nas ciągle trąbi się i trąbiło o tym "wydarzeniu stulecia". Kogo normalnego w Polsce obchodzą sprawy i ślub jakiejś dziewuchy i księcia "z Bożej łaski"?

 

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Lenin 666