Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 12 gości.

Górnicy "krzyżują" plany, biurokracja przejadła pieniądze unijne

Górnicy nadal strajkują w JSW

Jak poinformował portal Onet.pl, straty tego tygodnia to górnicy domagający się poszanowania i lepszej płacy, którzy pokrzyżowali plany prywatyzacyjne prawicowego ministra Aleksandra Grada oraz roztrwonienie przez biurokrację pieniędzy unijnych przeznaczonych na rolników.

Stratą tego tygodnia jest zamieszanie wokół prywatyzacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej. – "Proces prywatyzacyjny, który miał się zakończyć debiutem tej firmy na Giełdzie Papierów Wartościowych 30 czerwca prawdopodobnie się opóźni, wszystko na to wskazuje. Prospekt emisyjny miał być 20 kwietnia, a cały czas go nie ma. Powodem tego są protesty górników, którzy domagają się większych przywilejów" – mówi Paweł Sołtys z Programu III Polskiego Radia.

Stratą tego tygodnia jest również informacja, że Polsce może grozić zwrot 2,5 mld zł unijnych dotacji z programu „Lider”. – "Jest to program, który miał aktywizować mieszkańców terenów wiejskich, tymczasem w dużej części te pieniądze są przeznaczane na biurokrację" – mówi Martyna Mroczek z OnetBiznes.

Stopa bezrobocia w Polsce nadal jest wysoka, a wynosi 13,1 proc. W porównaniu z lutym zmalała tylko o 0,1 proc.

Portret użytkownika cinco
 #

"(...)Powodem tego są protesty górników, którzy domagają się większych przywilejów"(...)"
"Pięknie" to określił - podstawowe, gwarantowane przez konstytucje prawa, to nic innego jak przywileje! Do tego sami górnicy, wedle tego pana, są już aż nadto uprzywilejowani ("większych") - w końcu pozwala im się ciężko charować za psie pieniądze.

"(...)"Jest to program, który miał aktywizować mieszkańców terenów wiejskich, tymczasem w dużej części te pieniądze są przeznaczane na biurokrację"(...)"
Sławne już pytanie - "Tyle mowy o unijnych funduszach, ale gdzie one są?" - mamy odpowiedź.

 

Społeczność

Ernst Thälmann - Sohn seiner Klasse