Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 16 gości.

Po zabicu Osamy wzrosło poparcie dla Obamy

Osama Obama

Według sondażu ośrodka Pew Research Center, poparcie dla amerykańskiego prezydenta wzrosło już o 9 procent.

Sondaż Pew Research Center został przeprowadzony na zlecenie dziennika "Washington Post" niespełna 24 godziny po ogłoszeniu przez Baracka Obamę, że przywódca al-Kaidy został zabity. Mimo tak krótkiego czasu, poparcie dla Baracka Obamy poskoczyło z 47 do 56 procent. Ponad 2/3 Amerykanów zadeklarowało, że "prezydent USA radzi sobie w wojnie z terroryzmem". Wyraźnie wzrosło też poparcie dla jego polityki w Afganistanie - z 43 do 60 procent.

Z sondażu Pew Research Center wynika, że śmierć Osamy bin Ladena aż 72 procent Amerykanów przyjęło z ulgą. Dwie trzecie mieszkańców USA odczuwa dumę i radość. Strach przed odwetem ze strony al-Kaidy odczuwa co szósty Amerykanin.

Kazał zabić, nie schwytać

Jak powiedział o tym szef Centralnej Agencji Wywiadowczej Leon Panetta, "Prezydent Barack Obama wydał rozkaz zabicia Osamy bin Ladena a nie jego schwytania".

Biały Dom przyznał tymczasem, że "bin Laden był nieuzbrojony". Szef CIA udzielił wywiadu telewizji NBC. Zapytany jaki rozkaz wydał prezydent Barack Obama, Leon Panetta odpowiedział: „Zostaliśmy upoważnieni do zabicia bin Ladena. To było jasne. Ale oczywiście zgodnie z regułami operacji wojennych, gdyby nagle podniósł ręce do góry i zaoferował oddanie się do niewoli byłaby możliwość jego schwytania. Jednak taka możliwość nie zaistniała”.

Tymczasem rzecznik Białego Domu Jay Carney skorygował
wcześniejsze doniesienia, że Osama bin Laden zginął w strzelaninie: - Kobieta - żona bin Ladena, ruszyła w kierunku amerykańskiego żołnierza i została postrzelona w nogę ale nie zabita. Bin Laden został zabity. Nie był uzbrojony.

Carney dodał, że "Osama bin Laden stawiał opór, ale nie wyjaśnił w jaki sposób to robił".

Według szefa CIA, nie ma wątpliwości, że Stany Zjednoczone opublikują zdjęcie zabitego Osamy bin Ladena. Leon Panetta wyraził taką opinię w wywiadzie dla telewizji NBC News.

Biały Dom podkreśla jednak, że żadne decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły.

Portret użytkownika tres
 #

Tytuł newsa pokazuje rzeczywistą przyczynę, dla której organizowane są pozoranckie szopki jak "zabicie Osamy". Jesienią zeszłego roku Osama wzywał do hodowli bydła a według innych źródeł nie żyje już od 10 lat.

http://1917.net.pl/?q=node/3159

Ku refleksji, jaki matrix zapewnia nam imperializm

http://1917.net.pl/?q=node/5094
http://1917.net.pl/?q=node/2936

 

Społeczność

che rebel