Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 21 gości.

Wzrost poparcia dla liberałów, słabsze notowania "lewicy"

Sondaż

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w ten weekend na liberalistów z Platformy Obywatelskiej głosowałoby 35,3% wyborców, a Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na poparcie 27,7% głosujących. Sojusz "Lewicy" Demokratycznej zanotowało natomiast poważny spadek popularności. To wynik sondażu Instytutu Badania Opinii Homo Homini dla Polskiego Radia.

Poparcie dla rządzącej Platformy zwiększyło się w porównaniu do sondażu sprzed tygodnia o 2,4 punkty procentowe. Poparcie dla religijnych fanatyków z Prawa i Sprawiedliwości nie zmieniło się w stosunku do tego z ubiegłego tygodnia.

Poważny spadek popularności, aż o 4 punkty procentowe, odnotował natomiast SLD. Obecnie najsilniejszą partię "lewicową" popiera teraz 13,2% wyborców.

Według badania Polskie Stronnictwo Ludowe może liczyć na poparcie na poziomie 7,8%.

Prezes Instytutu Homo Homini Marcin Duma uważa, że mniejsze poparcie dla SLD to wynik odejścia z tej partii Bartosza Arłukowicza, który "wędruje" po partiach centrolewicowych i prawicowych w celu zwrócenia na siebie uwagi oraz plotki, które dotyczą ewentualnych kolejnych odejść.

Sondaż przeprowadzono telefonicznie 13 maja, na grupie prawie 1068 osób reprezentatywnej dla ogółu Polaków. Błąd oszacowania wynosi 3 procent, a poziom ufności 0,95.

Społeczność

Ernst Thälmann - Sohn seiner Klasse