Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 9 gości.

KGHM: Prezes represjonuje górników. Uczestnicy niedawnego protestu stracą pracę

Protest górników z KGHM 5 maja 2011

Wszyscy skazani przez sąd górnicy, którzy brali udział w awanturze pod biurem zarządu, stracą pracę. Prezes Miedziowej Spółki Herbert Wirth pytany przez dziennikarzy, czy ci pracownicy zostaną zwolnieni, odpowiada wprost: – Jak najbardziej.

– Zgodnie z artykułem 52 kodeksu pracy – dodaje szef KGHM. Dokładnie chodzi o ustęp: „Pracodawca może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika w razie popełnienia przez pracownika w czasie trwania umowy o pracę przestępstwa, które uniemożliwia dalsze zatrudnianie go na zajmowanym stanowisku, jeżeli przestępstwo jest oczywiste lub zostało stwierdzone prawomocnym wyrokiem”.

Do tej chwili wyroki usłyszało trzech mężczyzn: 45-letni mieszkaniec powiatu polkowickiego, 38-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego oraz 35-letni mieszkaniec Kołobrzegu. Dwóch z nich zostało skazanych za udział w zbiegowisku oraz pobicie o charakterze chuligańskim, a trzeci dodatkowo jeszcze za zniszczenie mienia.

Na proces czeka kolejnych trzech górników, których w tym tygodniu zatrzymała policja. Będą oni sądzeni już trybie normalnym, nie przyspieszonym, jak ich koledzy.

Policja zapowiada, że to nie koniec zatrzymań. Nieoficjalnie mówi się, że poszukują jeszcze kilkunastu uczestników manifestacji, która odbyła się 5 maja pod biurem zarządu.

http://www.lubin.pl/aktualnosci,14075,gornicy_straca_prace.html

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

LENIN