Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 20 gości.

Poznań: Inicjatywa Pracownicza przeciwko drożyźnie

Protest IP w Poznaniu przeciwko drożyźnie maj 2011

W centrum miasta, odbyła się wspólna akcja Komisji Międzyzakładowej z HCP i Poznańskiej Komisji Międzyzakładowej Inicjatywy Pracowniczej przeciwko wzrastającym kosztom utrzymania. Pierwszy tego typu protest odbył się na początku kwietnia. Do dziś działacze IP rozkolportowali kilka tysięcy ulotek nie tylko na ulicach, ale przede wszystkim pod większymi zakładami pracy m.in. Cegielskim, Volkswagenem, Fabryką Pojazdów Szynowych, Jutrzenką Colian (Goplana) i innymi. Akcje będą trwać.

W ulotce czytamy m.in. że statystki GUS wykazują, że mniej więcej od połowy 2009 roku realne dochody przestały rosnąć. Coraz łatwiej stracić pracę, a coraz trudniej o nową. Utrzymuje się, zaobserwowany od 2009 roku, wzrost bezrobocia. W Wielkopolsce jest o 1/3 więcej niż dwa lata temu, kiedy światowy kryzys wywołał falę zwolnień. W wielu zakładach pracy pensje od dawna nie wzrosły, a nawet zostały obniżone. W miejscu stanęły renty i emerytury. Jednocześnie tylko w ostatnim roku ceny żywności podskoczyły o 5%. Ceny gazu wzrosły w podobnej wysokości, co w połączeniu z ostrymi zimami i potrzebą dogrzania mieszkań, mocno obciążyło budżety domowe. W górę poszła energia elektryczna. Od czasu wybuchu kryzysu, cena wody i ścieków w Poznaniu wzrosły o ponad 15%. Szacuje się, że przeciętna rodzina wydaje dziś w ciągu miesiąca nawet o 300 zł więcej.

Portret użytkownika LewySierpowy
 #

W Poznaniu w okolicach zakładów Cegielskiego pojawiło się jakiś czas temu mnóstwo plakatów z sierpem i młotem. Jakaś nowa grupa czy wiecie coś o tej akcji?

 
Portret użytkownika Movsar
 #

Takie plakaty bardziej szkodzą niż pomagają, większości ludzi te symbole się niestety źle kojarzą i nie pomoże gadanie o zdegenerowanych państwach robotniczych itp. - podobnie jak swastyka po II wojnie światowej nikomu nie będzie kojarzyć się z hinduizmem.

Potrzeba nowych, kreatywnych symboli socjalistycznych.

 
Portret użytkownika tres
 #

Jakie symbole w takim razie proponujesz. Pamiętaj że powinny być one jednoznaczne i rozpoznawalne. Od symboliki komunistycznej odeszły m.in. Pracownicza Demokracja i Internacjonalista. I skutek jest taki że ich strony internetowe są beznadziejnie nierozpoznawalne

 
Portret użytkownika Movsar
 #

Po zastanowieniu najbardziej pasowałyby symbole wyrażające atakowanie kapitalizmu. Podobała mi się kampania PPP

W samym sierpie i młocie czy postaci Lenina nie ma rzecz jasna nic złego, ale "bombardowanie" nimi nieuświadomionych politycznie robotników czy młodzieży może ich wystraszyć.

 

Społeczność

front