Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 12 gości.

Imperialistyczne NATO zabiło 52 osoby, w tym kobiety i dzieci

Wojska NATO

Lokalne afgańskie władze oskarżyły w niedzielę siły NATO w Afganistanie o przeprowadzenie w ostatnich dniach dwóch ataków na południu i północy kraju, w których śmierć poniosło 32 cywilów i 20 policjantów.

Gubernator górskiej prowincji Nuristan, leżącej na północy kraju poinformował, że w zeszłą środę 18 cywilów i 20 policjantów zginęło w ataku imperialistycznego NATO i proamerykańskich wojsk afgańskich podczas silnych walk z talibami, próbującymi przejąć kontrolę nad jednym z dystryktów.

"Cywile zostali zabici, gdyż mylono ich z ubranymi po cywilnemu talibami, którzy chronili się w domach, gdy brakowało im amunicji" - wyjaśnił gubernator Dżamaldin Badar.

Wcześniej rzecznik władz południowej prowincji Helmand, Dauda Ahmadi, poinformował, że w przeprowadzonym w nocy z soboty na niedzielę ataku NATO zginęło 14 osób. Większość ofiar to dzieci.

Ahmadi powiedział, że w dystrykcie Nawzad siły NATO zaatakowały dwa domy zamieszkane przez cywilów, choć celem ataku mieli być talibscy rebelianci. Nawzad leży w północnej części prowincji Helmand.

Wśród ofiar śmiertelnych są dwie kobiety, pięć dziewcząt i siedmiu chłopców. Sześć osób odniosło obrażenia.

Dowodzone przez NATO Międzynarodowe Siły Wsparcia Bezpieczeństwa (ISAF) w Afganistanie zostały poinformowane o dwóch incydentach i wysłały na miejsce ekipy śledcze.

"Z pierwszych informacji wynika, że w prowincji Nuristan nie zginęli cywile" - powiedział rzecznik ISAF Tim James.

Broniące interesy kapitalistów NATO oczywiście przeprasza za zabicie tych ludzi, tłumacząc się jedynie, iż myśleli, że w atakowanych budynkach byli tylko bojownicy. Afgański proamerykański prezydent jedynie zaznaczył, że "koalicja nie może robić podobnych błędów".

Portret użytkownika cinco
 #

[tłumacząc się jedynie, iż myśleli, że w atakowanych budynkach byli tylko bojownicy]
I dziwnym trafem pomylili ich z "wyglądającymi jak bojownicy" 1,5-metrowymi dziećmi oraz kobietami - tak przecież znanymi ze swej silnej pozycji w islamskim społeczeństwie.

[Broniące interesy kapitalistów NATO oczywiście przeprasza za zabicie tych ludzi]
Jak to miło z ich strony, że przepraszają (czy raczej wspominają o przeprosinach) za błąd, który kosztował wielu ludzi, w większośco dopiero wchodzących w życie, najwyższą cenę.

 
Portret użytkownika cuatro
 #

Zabili jedynie niewinnych ludzi, a osoby winne tej tragedii nadal będą normalnie funkcjonować i możliwe, że będą mieć na swoim sumieniu kolejne ofiary.

A tak w ogóle jak można było pomylić kobiety i dzieci z bojownikami. Można też było się oczywiście upewnić kto się znajduję w pomieszczeniach tego budynku. Ale poszli na łatwiznę i mają gdzieś co się stało z tymi ludźmi. Dla nich to tylko zapewne kolejna przygoda i nic innego.

 

Społeczność

BLOOD