Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 8 gości.

MZA: Prezes Mieczysław Magierski stracił stołek

Mieczysław Magierski (prezes MZA)

Prezes Miejskich Zakładów Autobusowych Mieczysław Magierski pożegnał się ze swoim stanowiskiem. Jego miejsce zajmie dotychczasowy członek zarządu do spraw operacyjnych Jan Kuźmiński , który w MZA pracuje od 27 lat.

- Szkoda, że tak późno, bo działalność prezesa nosiła znamiona przestępstwa - komentuje decyzję o odwołaniu Magierskiego Zygmunt Wojciechowski , szef Sierpnia '80 w MZA skonfliktowanego z byłym już prezesem. Zarzuca mu niegospodarność i niewypłacanie pracownikom należnych pieniędzy.

Ratusz i przedstawiciele MZA sprawę komentują bardzo oszczędnie. Przyznają jedynie, że decyzja zapadła po długiej i wnikliwej dyskusji na temat sytuacji spółki. - Ta decyzja jest akceptowana przez władze miasta - mówi Bartosz Milczarczyk, rzecznik Ratusza, przypominając jednak, że podjęła ją rada nadzorcza spółki.

Pracownicy Miejskich Zakładów Autobusowych mieli bardzo negatywną opinię o prezesie, ponieważ za czasów jego rządów spadały ich płace realne, podwyżki zostały przesunięte na premie. Dzięki prezesowi Magierskiemu, który zwolnił kadrę techniczną, autobusy w Warszawie są zdezelowane, a w ciągu ostatnich lat kilkadziesiąt z nich stanęło w płomieniach podczas jazdy i doszczętnie spłonęło.

Związkowcy z "Sierpnia 80" i Wolnego Związku Zawodowego Kierowców RP jesienią ubiegłego roku kilkakrotnie organizowali protesty pod ratuszem, domagając się ustąpienia prezesa.

Portret użytkownika tres
 #

Przypominam nasze reportaże z protestów przeciwko Magierskiemu

17 września 2010

http://www.1917.net.pl/?q=node/2998

21 października 2010

http://www.1917.net.pl/?q=node/3360

18 listopada 2011

http://www.1917.net.pl/?q=node/3557

 

Społeczność

LENIN