Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 19 gości.

Wbrew urojeniom Tuska coraz więcej Polaków wyjeżdza do pracy do Wielkiej Brytanii

Londyn

Coraz więcej Polaków wyjeżdża do Wielkiej Brytanii

Wbrew propagandzie rządzącej koalicji nie ma masowych powrotów do kraju a jeśli takowe się zdarzają to są one tymczasowe. Jak donosi “Polish Express” tygodnik polskiej mniejszości w Wielkiej Brytanii wg. Danych Office For National Statistics (odpowiednik polskiego Głównego Urzeędu Statystycznego) saldo emigracji z Polski ponownie jest dodatnie. Dzieje się tak pomimo kryzysu ekonomicznego ktory panuje w Wielkiej Brytanii od 2008.

Wg. Danych ONZ w Wielkiej Brytanii mieszka 545 tysięcy zarejestrowanych obywateli Polski (w 2003 było to zaledwie 75 tysięcy). Saldo imigracji wzrosło o 100 tysięcy i obecnie wynosi 243 tysiące. . W 2010 roku w kraju osiedliło się około 72 tysięcy imigrantów z Europy Środkowo-Wschodniej (w 2009 zaledwie 45 tys.).

Dodatkowo polskich imigrantów cechuje wysoki poziom dzietności. Na 130 tysięcy polskich dzieci oficjalnie zamieszkałych w Wielkiej Brytanii 60 tysięcy urodziło się w szpitalach Anglii I Walii.

Artykuł z “Polish Express” jako przykład podaje dane szpitala w dzielnicy Ealing w Zachodnim Londynie (stanowiącej znaczne skupisko polskiej mniejszości) gdzie na 3 289 urodzonych w 2010 roku dzieci az 389 było dziećmi urodzonymi przez polskie kobiety. Więcej dzieci urodziły tylko Hinduski.

Często Polacy którzy przyjeżdzają do Wielkiej Brytanii to osoby które wcześniej przebywały w tym kraju albo przeprowadziły się z pogrązonej w dużo cięższym kryzysie Irlandii.

Jako powody wyjazdu do Wielkiej Brytanii cytowani przez tygodnik Polacy podają większa liczbę dostępnych miejsc pracy, łatwiejszy dostęp do zasilków i rent oraz oczywiście wyższe zarobki.

Społeczność

Chcemy waszych minerałów